Złośliwcy zarabiają więcej! (Arogancja w pracy POPŁACA, bycie miłym - NIE!)

Okazuje się, że sukces w pracy odnoszą najczęściej osoby bezczelne, aroganckie i zuchwałe.
Złośliwcy zarabiają więcej! (Arogancja w pracy POPŁACA, bycie miłym - NIE!)
22.08.2011

Nie odpowiada ci pensja, którą otrzymujesz każdego miesiąca? Narzekasz na wysokie ceny i niskie zarobki? Jeśli tak, to lekiem na kłopoty z pustym portfelem będzie… bezczelność wobec szefa i współpracowników. Tak przynajmniej radzą amerykańscy naukowcy, którzy przez ostatnie 20 lat prowadzili badania, sprawdzające zależność między wysokością pensji a osobowością pracownika.

- Bycie miłym w miejscu pracy może się zwyczajnie „nie opłacać” – twierdzi „The Wall Street Journal”. – Złośliwi pracownicy płci męskiej zarabiają bowiem 18 proc. więcej niż ci ulegli. Z kolei bezczelne kobiety otrzymują wynagrodzenie o 5 proc. wyższe niż ich ciche i nieśmiałe koleżanki.

Z czego wynika ta dysproporcja? Otóż zdaniem badaczy spokojni ludzie nie mają w sobie wystarczająco dużo odwagi, by poprosić szefa o podwyżkę. Dodatkowo – w przeciwieństwie do pracowników aroganckich i zuchwałych - nie lubią się wyróżniać na tle grupy i nie chwalą się swoimi osiągnięciami. Z kolei osoby złośliwe nie boją się robić wokół siebie zamieszania, a szefa traktują bardziej jak kolegę, niż przełożonego. Z tego względu łatwiej osiągnąć im sukces i wynegocjować wyższą pensję.

A Wy jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Faktycznie bezczelność idzie w parze z wysokimi zarobkami?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Wy też zaglądacie na ostatnią stronę książki, by poznać zakończenie wcześniej?

Ciekawa teoria psychologów na ten temat.

Skąd się wzięły tatuaże?

Chwalą się nimi gwiazdy, nastolatki, eleganckie kobiety. Przestępcy i niegrzeczni chłopcy. Historia tatuażu jest długa i intrygująca.

 

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2012 15:12
arogancja - arystokracja a ploretariat. historia mówi jasno. a kogo chcesz mieć wokół siebie? ludzi sobie równych, a prosty nie jesteś. a masowych zwolnień się boisz, choćby to jeden etat był. boisz się wtedy. bo masz rodzinę na utrzymaniu. arogancja jest potrzebna do uzyskania, chociażby po odrzuceniu i napiętnowaniu, czystego sądu. więc patrz: a. zwierzęca a arystokratyczna. a arystokratyczna - np. przy wybitnych zdolnościach, potencjale intelektualnym. a nie harmonia jakaś, co to ma być? potem się dziwią, że ich ekonomia tnie w pracy. przekonaj mnie do swojej racji to wtedy może przestanę w danej kwestii. wyjątkiem jest osoba spokojna wśród samych arogantów.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2011 01:23
Bzdura na bzdurze. Chamów jest w Polsce aż nadto. Według tego artykułu powinniśmy być najbogatszym krajem świata. Na szczęście większość jest wciąż normalna i chamów nie toleruje. Pyskowanie szefowi może co najwyżej zaprowadzić nas do pośredniaka, a nie do podwyżki. A złośliwości wobec kolegów zemszczą się przy najbliższej okazji. Nikt nie będzie znosił chama traktującego go z góry, który w dodatku nie jest jego szefem. Podłożyć takiemu świnię w pracy jest bardzo łatwo.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2011 13:43
tak to w 100%racja u mnie w pracy to juz normalka niestety
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2011 19:48
aroganci są 'warci zainteresowania' na początku. później zaczynają drażnić otoczenie, męczyć aż w końcu niesmaczą swoim niewyparzonym pyskiem. ile można słuchać 'bo ja, bo ja uważam, bo ...'. dla mnie to ludzie zupełnie pozbawieni dobrego wychowania, kindersztuby. jak to zarabiają więcej? ja jestem wykształcona, spokojna, miła i uprzejma, ale to nie znaczy, że daję sobie wejsc na głowę. i dlatego, że ja mam spokój i zrównoważenie w sobie (oczywiście,no nie tylko ja) jakaś drąca mordę laska ma zarabiać więcej? jedna na całą firmę?! albo niech taka trafi na drugą taką- cyrk na kółkach ! obie na gwałt szukają sprzymierzeńców dokoła wśród tych, którym mówiły 'szczerom prawde miendzy oczy'. najlepiej dać im się zagryźć. poza tym, takie osoby nie zagrzeją miejsca w pracy- męczą i szefa i współpracowników. nie ma więc się po co chwalić swoją arogancją. tyle.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2011 10:13
hahahha ja mam tak samo jestem arogancka, bezczelna ,wszystko robie kiedy mi sie chce! Zawsze mówie co mi lezy i nie wazne czy to szef czy pracownik hahaha i zarabiam więcej niz pracownicy którzy robią więcej i dłuzej pracują.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie