Zgadnij, ile zarabiałaby gospodyni domowa, gdyby dostawała pensję!

W ciągu całego dnia pracy kobiety są w stanie wygospodarować zaledwie jedną godzinę dla siebie.
Zgadnij, ile zarabiałaby gospodyni domowa, gdyby dostawała pensję!
07.08.2011

Jak donosi sfora.pl, gdyby można było wynająć matkę na wolnym rynku, kosztowałoby to 42 tys. euro rocznie. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjskiego operatora telefonii "3".

O wypełnienie ankiet poproszono ponad 3 tysiące kobiet, które posiadają przynajmniej jedno dziecko poniżej 16 roku życia. Panie szczegółowo wyliczały, ile godzin tygodniowo zajmuje im sprzątanie, prasowanie, gotowanie i zajmowanie się dziećmi. Okazało się, że na prace domowe matki poświęcają średnio… aż 70 godzin w tygodniu!

To jednak nie wszystko, bo podczas całodniowej „harówki”, kobiety są w stanie wygospodarować zaledwie jedną godzinę dla siebie, a jedna na trzy matki śpi tylko 6 godzin na dobę.

Co myślicie o tych wynikach? Czy 42 tysiące euro byłoby odpowiednią sumą za ciężką pracę gospodyń domowych?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jakie studia warto skończyć, żeby mieć pracę?

Sprawdź, gdzie warto się uczyć i studiować, żeby po ukończeniu edukacji nie być BEZROBOTNĄ ABSOLWENTKĄ.

Wakacyjne kursy językowe

Nie masz planów na wakacje? Skorzystaj z letniej oferty szkół języków obcych i doszlifuj swoje lingwistyczne umiejętności.

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2011 11:45
Szczerze? Moim zdaniem tu już nie chodzi o określoną pensję wypłacaną kobiecie zajmującej się domem. Czasem to przymus, czasem wybór, ale moim zdaniem kobieta, która poświęca swoją karierę i wychowuje dzieci powinna mieć zagwarantowane świadczenia socjalne,oraz wliczenia lat spędzonych na macierzyństwie jako stażu pracy razem z prawem do emerytury. Dlaczego? Ano dlatego, że macierzyństwo to pełen etat. Tyle się mówi o odmładzaniu społeczeństwa, o niżu demograficznym itp. Więc może czas zacząć wspierać kobiety które chcą rodzić i wychowywać...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2011 19:24
Ot, kolejna internetowa głupotka... Na wielkich połaciach Świata, np. w Azji, Afryce, gdzie żyją milkiardy ludzi, liczna 42000Euro może być z wdzięcznością zastąpiona kwotą 400Euro. Na rok. Tak, europejskie księżniczki...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2011 18:18
Mi wystarczyłoby nawet 1000 zł netto za codzienne obowiązki jakie wykonuję, których w dodatku nikt nie docenia takie jak: sprzątanie, pranie, zmywanie, gotowanie etc., bo pracy nie mogę od dłuższego czasu znaleźć ;(((((( Taka jest nasza "wspaniała" POLSKA !!!!!!!!! Brak słów normalnie.....!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2011 13:23
Jakbym czytała o mojej mamie. Szczerzę mówiąc nigdy nie zostanę w domu i nie będę pracować jako służąca. Jedynie w drodze wyjątku dla mojego dziecka, ale też z pewnymi ograniczeniami. Na pewno nie będę usługiwać mężowi. Wydaje mi się to upokarzające i poniżające. Przeszkadzają mu szmaty walające się po podłodze? Niech sprzątnie. Jest głodny? Jest kuchnia, lodówka są knajpy. Narzeka na brudne ciuchy? Pralka stoi w łazience, proszek tak samo poza tym są jeszcze pralnie. Śmierdzą mu gary? Niech zmyje albo kupi sobie zmywarkę.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2011 12:57
pozwalaja sobie na robienie z siebie robote uslugowego, to maja...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie