Wakacje w Polsce zdrożeją! (O ILE?) Stać będzie na nie tylko najbogatszych!

Jeśli w tym roku zamierzasz wypoczywać w kraju, nastaw się na większe wydatki niż w ubiegłych latach.
Wakacje w Polsce zdrożeją! (O ILE?) Stać będzie na nie tylko najbogatszych!
05.07.2011

Wakacje w Polsce nigdy nie należały do najtańszych, jednak w tym roku mają być tak drogie, jak nigdy przedtem. - Nie zmieniły się znacząco ceny noclegów, za to droższe są drobne, urlopowe przyjemności. W wielu miejscach podrożały lody, gofry i kawa. Krakowski obwarzanek kosztuje już 1,60 zł. Podrożał o 40 groszy, czyli o ponad 30 procent! – poinformował „Dziennik Polski”.

Wszystko przez VAT, który wzrósł w ubiegłym roku. Wysokie ceny widać szczególnie w miejscowościach nadmorskich oraz na południu kraju. W Kołobrzegu gałka lodów podrożała z 1,8-2 zł do 2,5 zł, a za gofry musimy zapłacić około złotówkę więcej niż w ubiegłym roku. - W Schronisku nad Morskim Okiem za kiełbaskę na gorąco zapłacimy 12 zł, za herbatę 5 zł, a kawę 7 zł. Schronisko "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej oferuje kiełbasę smażoną z chlebem za 15 złotych! Zakładając, że firma kupuje kilogram kiełbasy za kilkanaście złotych, a pojedyncza porcja waży około 15 dag, nietrudno wyliczyć wysokość marży... – dodaje „Dziennik Polski”.

W stosunku do gastronomii, nieco mniej podrożały noclegi, ponieważ – jak zapewniał Jacek Piasta z Instytutu Hotelarstwa – właściciele podwyżki VAT-u w tym roku wzięli jeszcze na siebie. To jednak marna pociecha, biorąc pod uwagę fakt, że na drobne przyjemności wydamy w tym roku o 30 proc. więcej, niż w ubiegłym.

- Jeśli ktoś planował wydać dziennie 50 czy 100 zł, to zdecydowanie musi liczyć się z tym, że w tym sezonie wyda więcej – podsumował Paweł Lewandowski, wiceprezes z Polskiej Izby Turystyki.

Co o tym myślicie? Wybieracie się w tym roku na wakacje mimo podwyżek cen?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Szef bił pracowników metalowymi prętami, dźgał wiertarką i podglądał w toalecie!

Wśród polskich przełożonych nie brakuje psychopatów.

Polskie kieszonkowe: Ile pieniędzy dzieci dostają na dwutygodniowe kolonie?

To dużo czy mało?

 

Komentarze (47)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2011 13:08
Trzeba przyznać, że wakacje w Polsce to nie lada wydatek i ja od jakiegoś czasu mam okazję się o tym przekonywać. W tym roku nie wiem jeszcze czy zawitam nad polskie morze ale mój chłopak już cos na ten temat wspominał. Z kolei jednak ciągnie go też na wakacje all (na allinclusive.com.pl sprawdzamy oferty) ale to juz raczej za rok czy za pół roku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 19:15
wQmjaS crlvisvbhppk
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 11:42
dzvL2J hpgikdzuwyce
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 04:44
Check that off the list of things I was conusfed about.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2011 09:53
dla tego ja nie jezdze po Polsce tylko z męzem łowimy okazje last minute all inslusive i juz ;) na to samo wyjdzie jak nie taniej a pogoda pewna.. no i nie do porownania wyspy kanarysjkie a Bałtyk.. za to dziecko jezdzi na obozy w Polsce, niech pozna Polskę wiadomo ;) jak bedzie starsze to samo bedzie wybierac gdzie pojedzie ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo