Polki wydają fortunę na salony piękności! STAĆ NAS?

W 2010 roku mieszkańcy naszego kraju zostawili w centrach odnowy biologicznej 920 mln zł!
Polki wydają fortunę na salony piękności! STAĆ NAS?
17.04.2011

Jeszcze kilka tygodni temu media rozpisywały się na temat skrajnej nędzy, w jakiej rzekomo żyją Polacy. Podobno większości z nas nie stać na podstawowe potrzeby, takie jak ogrzewanie, jedzenie, czy wakacje. Teraz okazuje się jednak, że portfele naszych rodaków nie są tak chude, jak mogłoby się wydawać.

Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, w centrach odnowy biologicznej Polacy zostawili w ubiegłym roku 920 mln zł. Jeśli dodać do tego wyniku wydatki w zwykłych salonach urody, wartość rynku wrośnie do 1,4 mld zł! Zdaniem ekspertów wytłumaczenie takiego stanu rzeczy jest jedno: Polacy zarabiają więcej i w związku z tym więcej wydają na przyjemności. - W 2007 roku średni roczny dochód na jedną osobę wynosił 13 tys. zł, podczas gdy w 2010 roku było to już 31 tys. zł – informuje gazeta.

To jednak nie wszystko. Dobre wyniki i jeszcze lepsze perspektywy powodują, że naszym rynkiem interesuje się coraz więcej zagranicznych sieci specjalizujących się w usługach kosmetycznych i pielęgnacyjnych. – Podczas naszej ostatniej wizyty w Hiszpanii aż 15 sieci z tego rynku zadeklarowało, że chciałoby rozpocząć działalność w Polsce. Z jednej strony kuszą ich sukcesy istniejących już na naszym rynku graczy, z drugiej uważają, że jest on ciągle mało konkurencyjny – podsumowuje Adam Wroczyński, ekspert z firmy doradczej Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych.

A Wy co myślicie na ten temat? Też wydajecie fortunę w salonach piękności?

Maja Zielińska

Zobacz także:

PORADNIK ROZSĄDNEJ PANI DOMU: Na czym można zaoszczędzić?

Wszystko drożeje. Na szczęście, są rzeczy, na które nie musisz wydawać kroci. Jedyne, czego potrzebujesz, to podstawowa wiedza na temat oszczędzania.

Czego NIGDY nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej?

Są rzeczy, które na rozmowie kwalifikacyjnej lepiej przemilczeć. Jeśli zapamiętasz, że mowa jest tylko srebrem, twoje szanse na zdobycie pracy wzrosną.

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2014 12:14
Ci bogaci Polacy to je**ane smierdzace lemingi żyjące w lemingogradzie - znam takiego leminga który na czarno świadczy usługi piękności innymlemingom - widzę jak przychodzą gówniary 23 letnie i wydaja 80 zł co tydzien albo dwa na polepienie rzęsów - przy okazji zwierzając się z swoich problemów miłosno, erotyczno, pijackich (piła wczoraj, przedwczoraj, dzisiaj na impreze). Drugim typem odwiedzających są pasztety które do kobiet nie można przyrównać - nie wiadomo po co tam chodzące. Generalnie - mam nadzieje że za kilka lat będziemy strzelać lemingom w głowy, a tatusiom którzy spotykaja się z 23 letnimi gówniarami - przy okazji "finansując" będzie można połamać ręce i nogi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2011 14:11
A ja bym chętnie poszła tylko mnie na to nie stac,ale i tak jestem szczupłą zadbaną kobieta
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2011 14:15
życze powodzenia;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.04.2011 13:47
Ja nie wydaję, bo robię wszystko w domu... a już za rok ;-)będzie praca w jednym z takich salonów odnowy :) kokosów nie będzie, ale firma bogacić się będzie..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2011 10:39
masz racje ja chodze regularnie do takiego salonu zmnam dużo niezadbanych szczególnie są to rozstyłe mamuśki które nawet ubrać się ładnie nie potrafią tylko łaza w tych dresach się nie dziwie że mąż je zdradza
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo