Nastolatki i młodzi dorośli nie kontrolują swoich wydatków - już są zadłużeni po uszy!

Zdaniem specjalistów grozi to w przyszłości skrajną nędzą!
Nastolatki i młodzi dorośli nie kontrolują swoich wydatków - już są zadłużeni po uszy!
23.03.2011

Problemy finansowe to bolączka, z którą boryka się wielu ludzi na świecie. Do tej pory zwykło się uważać, że są one wynikiem przede wszystkim niskich zarobków i ciągłym wzrostem cen w sklepach. Okazuje się jednak, że przyczyny kłopotów z funduszami tkwią zupełnie gdzie indziej.

Amerykański gigant finansowy Allstate zlecił niedawno przeprowadzenie badań, które miały sprawdzić wiedzę nastolatków na temat efektywnego zarządzania kapitałem. Osoby w wieku od 8 do 24 lat odpowiadały zatem na pytania dotyczące inwestowania pieniędzy oraz planowania wydatków.

Jak podaje „The New York Post”, co drugi nastolatek nie wiedział, w jaki sposób można inwestować kapitał, a co czwarty miał problem z niekontrolowanym wydawaniem pieniędzy. Z badań wynika więc jasno, że współczesna młodzież ma znikomą wiedzę na temat sposobów zarządzania pieniędzmi.

- Ci ludzie to potencjalni kandydaci na bankrutów. Nie ucząc się za młodu, jako dorośli będą cały czas zadłużeni - twierdzi gazeta, natomiast amerykańscy specjaliści od finansów podkreślają, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wprowadzenie edukacji ekonomicznej do szkół podstawowych.

Jak myślicie, czy współczesna polska młodzież również stanie się w przyszłości pokoleniem bankrutów?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Studia wbrew rodzicom: Jak dopiąć swego i spełniać marzenia?

Jak przekonać rodziców do swojej decyzji, jeśli masz w planach inne studia niż oni by sobie tego życzyli?

10 najmniej stresujących zawodów: Kim zostać, aby mieć święty spokój? PIENIĄDZE SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ

„Jobs Rated Report” opublikował właśnie listę najlepszych i najgorszych profesji świata.

 

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2011 20:32
U nas już wszystko jest zadłużone - witamy w Polskich realiach.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2011 21:00
tylko jak inwestować jak nie starcza do pierwszego???Jak pożycza się na jedzenie a nie na jakieś głupoty?jednak u nas są inne realia niż w Ameryce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2011 19:08
też miałam okres w żyxiu gdzie na ubrania MIESIĘCZNIE wydawałam od 1500 do 2 tys dodam miesięcznie, na szczęście rodzice i brat przetrzepali mnie jak powionni :)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2011 15:40
Tak oczywiście, bo ja jako 16-latka to mam tyle pieniędzy na wydanie na obrania. Polaska to raczej biedny kraj, gdzie nastolatki nie dostają tysięcy od rodziców na zakupy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.03.2011 13:36
Tak ale ankieta była przeprowadzona w Ameryce... Tam nie oszczędzają na niczym. Kupują sobie co chcą. W Polsce napewno też jest jakaś część ludzi, którzy kupują co popadnie ale o wiele mniej niż w Ameryce.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie