Porada wnętrzarska: Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

14 Maja 2010

Pracujesz bez wychodzenia z domu i nie mas pomysłu, jak zaaranżować biuro w mieszkaniu? Nasi eksperci mają dla Ciebie garść porad!

Porada wnętrzarska: Jak urządzić biuro w mieszkaniu?
> -->

Coraz chętniej podejmujemy się pracy w domu – zarówno korzystając z możliwości telepracy, jak i prowadząc własną firmę. Jednak warto oddzielić życie prywatne od zawodowego – stworzyć w mieszkaniu przestrzeń przeznaczoną tylko do wykonywania obowiązków służbowych.  

Wygodne biuro we własnym „M” 

Pierwszą  kwestią, nad którą należy się  zastanowić, jest lokalizacja domowego biura. Idealnie, jeżeli dysponujemy wolnym pomieszczeniem, które można przeznaczyć na ten cel. Jeśli natomiast musimy wyodrębnić osobny kącik komputerowy, warto to zrobić z głową. Najlepiej, aby nie znajdował się on w sypialni, gdyż to miejsce relaksu i odpoczynku po pracy. Poza tym dla śpiochów łóżko w pobliżu komputera może być odrobinę demotywujące. Pokój dzienny, który często jest centralnym punktem domu, także nie jest odpowiednim miejscem. Jeśli jednak nie mamy wyjścia i musimy skorzystać z drugiego wariantu, ustawmy biurko w najspokojniejszym rogu pokoju. Możemy też oddzielić je ściankami działowymi czy zastosować niestandardowe rozwiązanie, jak np. zasłony sznurkowe. 

W przypadku dysponowania osobnym pomieszczeniem, przy jego wyborze ważne są  dwie kwestie. Jeśli prowadzimy firmę  w domu i przyjmujemy klientów, najlepiej wybrać pokój najbliżej wejścia, aby ani odwiedzający, ani pozostali mieszkańcy nie czuli się skrępowani. Jeśli w pracy potrzebujemy ciszy, spokoju i koncentracji – niech domowe biuro mieści się z dala od punktów zazwyczaj tętniących życiem, jak salon czy kuchnia.  

Gra światłem 

Gdy już  ustalimy, gdzie znajdzie swoje miejsce domowe biuro, pora na funkcjonalne urządzenie wnętrza. Pierwszą istotną kwestią jest oświetlenie. Najlepsze jest naturalne, ale jeśli w ciągu większości dnia pokój jest bardzo nasłoneczniony warto zamontować w oknach eleganckie rolety. – W domowym biurze najlepiej sprawdzą się rolety jednokolorowe, w stonowanych, pastelowych barwach – doradza Kamila Prałat z firmy Franc Gardiner – Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku są także żaluzje pionowe, tak zwane verticale, które są charakterystyczne dla wnętrz biurowych, dzięki czemu nadadzą wnętrzu w pewnym sensie profesjonalizmu.   

W przypadku światła sztucznego zainwestujmy także w lampy i żyrandol w odpowiednim wzornictwie. Postawmy raczej na chłodny minimalizm, niż na kryształowe ozdoby. 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-14 18:53:54

Zostań konsultantką Oriflame!:) Teraz wpisowe wynosi jedynie 1zł oraz otzymujesz 50zł i perfume. Baw się doskonale i zarabiaj pieniądze! Pisz na moj email a dowiesz się wszystkich szegółów;) oriflameclub14@gmail.com Zapraszam!! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-14 13:22:16

DOŁADOWANIA ZA OGLĄDANIE REKLAM! Wejdz na strone www.otineo.pl i zarejestruj się (trzeba zadzwonic, jest to polaczenie trwające 5 sekund wiec kosztuje tylko 5 gr, istotne jest żeby dzwonic z tego nr na który założyło się konto!! Aby potwierdzic, prawidłowośc numeru ). Oglądasz krotkie reklamy (nawet ciekawe) i już po około 15 minutach możesz doładować tel za 5zł!!! Za darmo!!! Podczas rejestracji jako nr osoby polecającej podaj: 48 726847938 (warunkiem otrzymywania doladowań jest POPRAWNE wpisanie nr, inaczej nie uzyskamy pelnego dostępu do serwisu) PIENIĄDZE ZBIERA SIĘ LATWO JAK JUZ MOWIŁEM TEN SERWIS DZIAŁA NA 100% SPRAWDZONY! NAJLEPSZY NA ZARABIANIE ZA FREE

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-14 09:53:26

KJV

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1