Nie będzie lata! Plucha, deszcz i burze!

Trudno znaleźć taki kawałek lata, żeby wpasować się z urlopem. A wszystko, co zostało zalane, ma szansę porządnie wyschnąć dopiero w sierpniu.
Nie będzie lata! Plucha, deszcz i burze!
03.06.2010
> -->

Oto jaka pogoda czeka nas latem. W czerwcu często będzie trafiać do Polski chłodne powietrze z północy, co oznacza temperatury jeszcze niższe niż w maju! Do tego będzie padać, chwilami intensywnie.

– Spora porcja burz czeka nas w pierwszej dekadzie czerwca – mówi synoptyk Grzegorz Gumiński (44 l.) z Biura Prognoz Pro-GEM w Gdyni. Druga dekada zacznie się cieplej, ale deszczu nie unikniemy. Dopiero w trzeciej dekadzie miesiąca pojawią się dni przypominające prawdziwe lato: zwrotnikowe powietrze znad Morza Śródziemnego podciągnie temperaturę do 30 stopni.

Na początku lipca zdecydowanie się ochłodzi i będą silne burze. Cieplej zrobi się po 20., ale cieplejszemu powietrzu znów będą towarzyszyć burze oraz przelotny deszcz. Na początku sierpnia: i słońce, i chmury, i deszcz. Dopiero po 10 będzie prawdziwy kawałek lata. Będzie słonecznie, a na termometrach od 26 do 30 stopni! Po dwudziestym: jeszcze słonecznie, ale zrobi się chłodniej.

Na Fakt przeczytaj również: Kasia Cichopek przeżyła chwile grozy w samolocie!

Zobacz także:

Polskie domy po powodzi

Opadająca woda odsłania koszmarny obraz zniszczeń.

Gumowe kalosze – hit czy kit?

Słowa piosenki „I’m singing in the rain” nigdy nie będą brzmiały tak dobrze jak wtedy, gdy ubierzesz stylowe, gumowe buty i wybierzesz się na spacer w deszczu!

Polecane wideo

Komentarze (66)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2011 11:34
nie bierzcie sie za prozgnozy bo jestescie beznadziejni juz w 2009 w pazdziernku roku spadl snieg a mial byc powrot lata w zeszlym roku mial spasc snieg a nie bylo nic w zeszlym roku lato bylo a w tym nie ma . zal dupe sciska z wasza pogoda
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2010 22:12
ha ha! a po co mi wiedziec ile synoptyk ma lat?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2010 11:55
Haha papilot to dno nierozumiem dlaczego to czytacie!! skąd mozna znać pgode na wakacje xd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2010 10:51
muhahaha a ja jadę do bułgarii :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.06.2010 08:37
nawet mnie nie wkurzajcie !! całe wakacje będę siedzieć w domu, a 20 lipca akurat wyjezdzam, więc sie pogodą nie nacieszę za bardzo ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie