Jak wygląda Egipt zimą? Na pewno nie tak, jak większość sobie wyobraża...

W jednej z ulubionych destynacji Polaków zrobiło się biało!
Jak wygląda Egipt zimą? Na pewno nie tak, jak większość sobie wyobraża...
Zdjęcie autorstwa Evisa Kasaj z Pexels
03.01.2022

Mówisz Egipt, myślisz „ciepło”, prawda? Cóż, obstawiamy, że większość ludzi właśnie tak zdefiniowałoby pogodę w tym kraju. I choć mogłoby się wydawać, że temperatura w nim nigdy nie spada do okolic zera, a biały krajobraz jest abstrakcją, w rzeczywistości sytuacja maluje się nieco inaczej. A przekonali się o tym w niedzielę mieszkańcy Hurghady.

Przeczytaj też: W Egipcie powstanie nowa piramida. Będzie mierzyć ponad 600 metrów!

Egipt – w kraju spadł śnieg i padał grad

W drugi dzień stycznia ulice Hurghady stały się białe. A wszystko to za sprawą obfitych opadów śniegu i gradu. Te „anomalia” sprawiły, że w mgnieniu oka na jezdni i chodnikach zrobiło się mokro i ślisko. Nieprzyzwyczajeni do takich warunków pogodowych mieszkańcy, mieli problemy w poruszaniu się – zarówno w ruchu pieszym, jak i samochodowym. Dodajmy, że kilka dni przed tym zdarzeniem, w popularnym, wakacyjnym kurorcie pojawiły się intensywne opady deszczu i burze.

Jakie jeszcze utrudnienia czekają żyjących w Hurghadzie? Już od soboty, ze względu na bezpieczeństwo, postanowiono zamknąć szkoły.

Dodajmy jeszcze, że mieszkańcy tej części świata po raz ostatni śnieg widzieli blisko dekadę temu. Obecna sytuacja jest więc dla wielu wielkim zaskoczeniem. Warto też wiedzieć, że specjaliści na ten moment przewidują, że pogoda może się poprawić dopiero w okolicy środy.

 

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 3.01. - 9.01.
Horoskop tygodniowy 3.01. - 9.01. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie