Wakacyjna prognoza pogody. Meteorolodzy: „To będzie walka dwóch żywiołów”

Czy aura będzie sprzyjać wypoczynkowi w Polsce?
Wakacyjna prognoza pogody. Meteorolodzy: „To będzie walka dwóch żywiołów”
Fot. Unsplash
18.06.2020

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku jednak będziemy mogli wyjechać na zagraniczne wakacje. Kolejne kraje otwierają swoje granice, a biura podróży kuszą ofertami wyjazdów. Nie oznacza to jednak, że Polacy masowo ruszą do Grecji, Hiszpanii czy Chorwacji. Wielu z nas zdążyło zarezerwować już wczasy w kraju.

Zobacz również: Ostrzeżenie meteorologiczne dla Polski. Takie ma być lato 2020

Udany wyjazd to jednak nie tylko piękna okolica i zadbany obiekt, ale także pogoda. Z tą bywa różnie, szczególnie pod naszą szerokością geograficzną. Latem bywa słonecznie i upalnie, choć zdarzają się również wakacje zimne, deszczowe i pochmurne. Jak będzie tym razem? Pojawiły się już pierwsze prognozy długoterminowe.

Te brzmią obiecująco, ale momentami groźnie.

łąka

Przed nami ciepłe lato. Jak wynika z prognoz meteorologicznych, średnia temperatura od czerwca do sierpnia przekroczy normę. Równie częste, co słoneczne dni, będą opady deszczu. Walka pomiędzy tymi dwoma żywiołami będzie nam towarzyszyć do końca wakacji

- czytamy na portalu gazeta.pl, który przyjrzał się analizom zaprezentowanym przez IMGW.

Prognoza pogody na czerwiec 2020

Wszystko wskazuje na to, że cały miesiąc będzie nieco cieplejszy, niż zwykle. Jednak coś za coś - już teraz mamy do czynienia ze sporym zachmurzeniem i opadami deszczu. Sytuacja szybko się nie uspokoi i przez kolejne dwa miesiące mogą nam towarzyszyć groźne burze.

Zobacz również: Niepokojąca przepowiednia Jackowskiego na wakacje. „To stanie się w czerwcu i lipcu”

burza

Prognoza pogody na lipiec 2020

Nadal ma być bardzo ciepło, a wręcz upalnie. Polska zostanie podzielona na dwie strefy. Większa z nich - północna, centralna i południowa część kraju - to wysoka temperatura i gwałtowne zjawiska pogodowe. Często będzie grzmiało i padało. W południowo-wschodniej części kraju będzie za to gorąco i sucho.

Prognoza pogody na sierpień 2020

Upał nie odpuści. Temperatura powyżej średniej z ubiegłych lat. Mniej będzie także burz i opadów, ale w centralnej i północnej Polsce momentami może zrobić się trochę chłodniej. W południowo-zachodniej części kraju padać nie będzie prawie wcale.

Tak wynika z aktualnych przewidywań meteorologów, ale wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że prognozy długoterminowe obarczone są bardzo dużym marginesem błędu.

Zobacz również: Pogoda na lato 2020. Krzysztof Jackowski ujawnił swoją najnowszą prognozę

Polecane wideo

Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą
Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.06.2020 16:10
wróżenie z kuli
odpowiedz

Polecane dla Ciebie