Ostrzeżenie meteorologiczne dla Polski. Takie ma być lato 2020

Pogoda może nam utrudnić wypoczynek w ojczyźnie.
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Polski. Takie ma być lato 2020
Fot. Unsplash
30.05.2020

Wakacje coraz bliżej, ale wciąż nie do końca wiadomo, jak będą wyglądać. Kolejne kraje otwierają się na turystów, jednak polskie granice nadal pozostają zamknięte. Wielu rodaków zdecyduje się na wypoczynek w ojczyźnie, a wizja bonu turystycznego 1000+ jeszcze bardziej nas do tego zachęca.

Zobacz również: LIST: „To przykre, że nie dostanę 1000+ na wakacje tylko dlatego, że nie pracuję”

Ma to swoje dobre i złe strony. Osłabiona branża turystyczna oraz gastronomiczna musi jak najszybciej odbić się od dna, żeby przetrwać. Plany może pokrzyżować jednak pogoda, bo ta w naszym klimacie bywa bardzo kapryśna. W lipcu czy sierpniu bywa upalnie, ale zdarzają się też lata, gdy ciągle pada, a temperatura jest raczej jesienna.

Jak będzie tym razem? Sprawdzili to Amerykanie.

plaża

Prognoza pogody na lato 2020

Eksperci z popularnego serwisu AccuWeather zaprezentowali najnowszą prognozę pogody dla Europy na czerwiec, lipiec i sierpień 2020 roku. Nie pominęli oczywiście Polski, a przekazane przez nich informacje nie są jednoznacznie. Może być całkiem przyjemnie, ale niestety także bardzo groźnie.

Utworzy się burzowy szlak. Nad Europą będą powstawały strefy, w których chłodne fronty wymieszają się z suchym i gorącym powietrzem. Burze będą podręcznikowe, czyli takie z gradem, potężnymi powiewami wiatru, powodziami oraz trąbami powietrznymi

- ostrzega meteorolog. Zwłaszcza obywateli Francji, Niemiec, Danii, Czech, Belgii i Polski.

Zobacz również: Prognoza pogody na lato 2020. Kiedy zrobi się gorąco?

burza

Wakacyjna prognoza pogody

Najbardziej intensywne burze mają mieć miejsce pod koniec lipca oraz na początku sierpnia. Czerwiec ma być natomiast suchy i pozbawiony większych opadów deszczu. Później lokalnie mogą wystąpić nawet powodzie i podtopienia

- streszcza serwis planeta.pl.

Juz w styczniu bardzo podobnie wypowiadał się na ten temat Krzysztof Jackowski. Najsłynniejszy polski jasnowidz zapytany o wakacyjną pogodę stwierdził:

Przewiduję, że lato 2020 będzie nieciekawe, pochmurne i deszczowe. Co prawda, będzie okraszone ładnymi, prawdziwie letnimi dniami, ale będzie tych dni mało. To sprawi, że ogólnie będziemy z pogody 2020 roku niezadowoleni.

Zobacz również: Pierwsza wakacyjna prognoza pogody. Lato 2020 ma być zupełnie inne niż poprzednie

Polecane wideo

„Najbardziej lubiana pogodynka DD TVN”. Kim jest Diana Kautz?
„Najbardziej lubiana pogodynka DD TVN”. Kim jest Diana Kautz? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 30.05.2020 17:50
Ja prognozom długoterminowym nie wierzę w ogóle, bo często jest tak, że nawet na następny dzień prognoza się nie sprawdza, a co tu dopiero o dłuższym terminie mówić... ale zauważyłam, że faktycznie w tym roku jest jakoś chłodno, końcówkę maja i początek czerwca wspominam jako czas, kiedy ludzie w szkole są zalani potem, skąpo ubrani i używający szkolnego zeszytu jako wachlarza (nie, nic mi się nie pomieszało, zawsze przyspieszałam sobie wakacje i już po kilku pierwszych dniach czerwca mnie w szkole w ogóle nie było). A teraz? Niby słonecznie, ale nawet w kurtce można wyjść i się nie przegrzać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2020 16:05
Czy w tej polsce moze sie zdarzyc cos dobrego? Bo jak tak obserwuje to na kazdej plaszczyznie jest beznadziejnie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2020 11:32
Amerykanie to nawet nie wiedzą co to za kraj Polska
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.05.2020 09:45
Czyli suszy ciąg dalszy. Niestety...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2020 00:40
A już myślałam ze chociaż w lato będzie można odetchnąć 🤦🏼‍♀️
odpowiedz

Polecane dla Ciebie