Prognoza pogody na lato 2020. Kiedy zrobi się gorąco?

Czym zaskoczy nas aura w czerwcu, lipcu i sierpniu?
Prognoza pogody na lato 2020. Kiedy zrobi się gorąco?
Fot. Unsplash
12.05.2020

Już teraz wiadomo, że tegoroczne wakacje będą naprawdę wyjątkowe. Pandemia koronawirusa doprowadziła do zamknięcia granic i miejsc noclegowych, uziemienia linii lotniczych i odwołania planowanych wyjazdów. Nawet jeśli zniesione zostaną ograniczenia w poruszaniu się, to i tak nic nie będzie takie, jak wcześniej.

Zobacz również: Pierwsza wakacyjna prognoza pogody. Lato 2020 ma być zupełnie inne niż poprzednie

Branża turystyczna przeżywa potężną zapaść, a turyści jeszcze długo będą się obawiać zagranicznych podróży. Z tego powodu, jeśli tylko sytuacja na to pozwoli, w sezonie lato 2020 wielu z nas wybierze wypoczynek krajowy. Pytanie tylko, czy aura będzie temu sprzyjać, bo polski klimat bywa nieprzewidywalny.

Co nie zmienia faktu, że pojawiają się kolejne prognozy długoterminowe.

plaża

Prognoza na lato 2020

Portal „Gazety Pomorskiej” przytacza słowa sekretarza generalnego Światowej Organizacji Meteorologicznej oraz przewidywania brytyjskiego serwisu meteorologicznego Met Office. Wszystko układa się w jedną całość, a to oznacza, że wakacyjna pogoda zdąży nas jeszcze zaskoczyć. Zarówno pozytywnie, jak i negatywnie.

Eksperci wieszczą, że lato 2020 będzie obfitować w ekstremalne zjawiska pogodowe, do których zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić. Różnica polega na tym, że będą jeszcze bardziej dotkliwe i częstsze. Sytuacja szybko się nie uspokoi, bo to trend na kolejne dekady.

Sprawdź, co konkretnie czeka Polaków w kolejnych wakacyjnych miesiącach.

Zobacz również: LIST: „Wakacje muszą zostać odwołane. Chyba każdy rodzic przyzna mi rację”

burza

Prognoza na czerwiec 2020

Szacuje się, że przynajmniej przez 10 dni czerwca temperatura wskaże ponad 30 stopni Celsjusza. Pojawią się także bardzo groźne burze z porywistym wiatrem i gradem. To będzie nasza codzienność.

Prognoza na lipiec 2020

Całkiem możliwe, że odnotujemy kolejne rekordy temperatury. Według ekspertów przez wiele dni termometry mogą wskazywać ponad 40 stopni. W kwestii nagłych i groźnych zjawisk pogodowych bez zmian - będzie burzliwie i mogą pojawić się trąby powietrzne.

Prognoza na sierpień 2020

To ma być najspokojniejszy miesiąc wakacji, choć i tak momentami ekstremalny. Temperatury raczej poniżej 30 cm, ale nadal będą pojawiać się burze - jednak rzadziej, niż w czerwcu i lipcu. Z opadów powinniśmy się jednak cieszyć, bo to jedyny ratunek na suszę.

Zobacz również: Pogoda na lato 2020. Krzysztof Jackowski ujawnił swoją najnowszą prognozę

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza
Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.05.2020 16:20
Jak mają być upały, to muszą być nawałnice na ochłodę. To nic nowego. Za komuny też były... Zima była piękna, lato też będzie...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2020 12:08
Temperatury raczej poniżej 30 cm???? :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie