Najpierw siarczyste mrozy, teraz WIELKA ODWILŻ (Temperatury podskoczą nawet do 10 stopni na plusie)

Czy takie silne pogodowe zawirowania są bezpieczne dla naszego zdrowia?
Najpierw siarczyste mrozy, teraz WIELKA ODWILŻ (Temperatury podskoczą nawet do 10 stopni na plusie)
30.01.2013

Jeszcze kilka dni temu w niektórych rejonach naszego kraju słupki rtęci pokazywały nawet 20 stopni mrozu, a dziś w całej Polsce mamy już wielką odwilż. Śnieg topnieje w oczach, zamieniając się w olbrzymie kałuże wody, a nam robi się gorąco w futrzanych czapkach i wełnianych szalikach.

Dzięki masom powietrza, które nadciągnęły do nas aż z Maroka, w najbliższych dniach mieszkańcy Wrocławia i okolic będą cieszyć się nawet 10-stopniowymi temperaturami! Ciepło będzie również w pozostałych regionach Polski.

Niestety, takie silne pogodowe zawirowania nie wpłyną zbyt korzystnie na nasze samopoczucie. Bóle głowy, łamanie w kościach czy też nadmierna senność to tylko jedne z wielu nieprzyjemnych dolegliwości spowodowanych zmieniającą się za oknem aurą.

Organizm ludzki źle znosi szybkie przejścia z chłodu do ciepła i odwrotnie, dlatego też specjaliści ostrzegają przed zwiększonym ryzykiem wystąpienia zawału serca oraz innych chorób układu krążenia. Zwykle również, gdy zimowe mrozy gwałtownie odpuszczają, natychmiast wzrasta liczba zachorowań na grypę!

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2013 23:17
A tam tylko Znajdujecie jakies przerazajace ludzi artukuly zeby dotknely nas emocjonalnie (np w ta zime minus 50 stopni!!!) tej no opanujcie sie!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2013 22:53
fajna reklama, subtelna, że jej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2013 16:56
A ja się cieszę, nie lubię mrozów, a mnie huśtawka pogodowa niestraszna :) Nic nie odczuwam, zobaczymy na starość, ale na razie jest ok :) nienawidzę zimy, chcę do ciepłych krajów :( ale wiza i dziecko są w tym przeszkodą. O ile wizę można przeskoczyć, tak z dzieckiem nie mam co zrobić, a z dzieckiem nie wyjadę w nieznane, bez pracy i domu.
odpowiedz
jua (Ocena: 5) 30.01.2013 16:07
uważam że temat pogody jest zupełnie zbędny na papilocie. Jeżeli ktos będzie chciał znać prognozę, obejrzy w tv. Sama nigdy tego nie czytam, i denerwuje mnie ten dział. dziś wyjątkowo zajrzałam. Za to wolałabym więcej historii czytelniczek, porad kosmetycznych i modowych. Taka mała podpowiedź że strony zwykłej czytelniczki, pozdrawiam.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2013 11:43
uwielbiam wiosne, lato i troche jesieni czekam z niecierpliwoscia na pierwsze symptomy wiosny ! :D huhuh i dzidzia w drodze .. :) nie w brzuszku, ale w drodze do nas ! .. :*
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie