Prognoza POGODY na weekend, Wigilię & Pierwszy i Drugi Dzień Świąt (pomocna w planowaniu stylizacji)

Temperatura plus informacje o opadach śniegu.
Prognoza POGODY na weekend, Wigilię & Pierwszy i Drugi Dzień Świąt (pomocna w planowaniu stylizacji)
21.12.2012

Zima wróciła pełną parą. Dziś w całej Polsce mróz nawet do minus 11 stopni w Suwałkach. Nieco cieplej na zachodzie i w centrum. W Warszawie i okolicach termometry pokażą minus 7 stopni, w Szczecinie słupki rtęci dobiją do około minus 3 kresek. Nigdzie nie powinien padać śnieg.

W sobotę, jak na pierwszy dzień zimy przystało, w całym kraju spory mróz. Bez ciepłych czapek i szalików nie powinni wychodzić z domu zwłaszcza mieszkańcy Podlasia, Warmii i Mazur oraz Mazowsza. Więcej słońca i nieco cieplej na Pomorzu i w Wielkopolsce – tam około 5 kresek na minusie. Chłodno również na południu. W Krakowie termometry pokażą około 7 kresek poniżej zera.

Niedziela bez zmian. Największe mrozy nadal będą utrzymywały się na wschodzie – tam nawet minus 14 stopni. W pozostałych regionach od minus 8 do minus 4 kresek. Możliwe spore opady śniegu, zwłaszcza na południu kraju.

W Wigilię przez cały dzień słonecznie, jednak nadal bardzo chłodno. Ocieplenia i odwilży synoptycy spodziewają się za to już Pierwszego Dnia Świąt. Termometry w całym kraju mają pokazać nawet 3 stopnie na plusie! Podobna pogoda utrzyma się również Drugiego Dnia Świąt.

Czy rzeczywiście dokładnie w Święta przyjdzie do nas odwilż i plucha? Tak naprawdę, pogoda jest nieprzewidywalna i jeszcze może nas mocno zaskoczyć...

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
Pati (Ocena: 5) 23.12.2012 21:34
A ja ten mróz mam w nosie, jesteśmy z przyjaciółmi na święta w Egipcie, i zahaczymy o sylwestra, należy nam się chwila urlopu i odpoczynku, Wigilię wyprawimy sobie w hotelowej restauracji a sylwestra w basenie, nie znoszę zimy, więc jest bossko w takim cieplutkim miejscu, sporo ludzi uciekło do Egiptu na sylwestra, jesteśmy z alfa starem i mamy zamiar się wszyscy zintegrować jutro, turyści i rezydent.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2012 14:09
okolice Gdańska białe i zimne ;D choć śnieg co prawda już kilku dniowy ;p
odpowiedz
asia (Ocena: 5) 21.12.2012 23:22
mógłby spać śnieg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2012 21:58
Załamka .. Kurcze kocham Święta Bożego Narodzenia, ale jak jest śnieg, ten klimat. Teraz czuję się, jakby była późna i bardzo zimna jesień ;( Mieszkam w małopolsce i jest tu mega zimno! -10/15 stopni . :((
odpowiedz
Dziki Zachod :) (Ocena: 5) 21.12.2012 21:26
nad morzem zimno lecz bez sniegu...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie