Oto najzimniejsze miejsce na Ziemi!

Jeszcze do niedawna te mroźne tereny były zamieszkiwane przez ludzi. Termometry wskazały -72 stopnie!
Oto najzimniejsze miejsce na Ziemi!
Fot. Fakt.pl
04.02.2012

Chociaż od kilku dni w Polsce trwają rekordowe mrozy, synoptycy przewidują, że temperatura w naszym kraju wkrótce będzie jeszcze niższa i spadnie do minus 30 stopni. Okazuje się jednak, że na świecie istnieją dużo chłodniejsze rejony i – co więcej – jeszcze do niedawna były one zamieszkiwane przez ludzi.

- Ojmiakon to niewielkie, zamieszkałe przez kilkaset osób, miasteczko w Jakucji. Tam ludzie nie muszą mieć nawet lodówki - wystarczy, że jedzenie wystawią za okno – informuje Fakt.pl.

W 1926 roku temperatura spadła tam do… minus 71,2 stopni Celsjusza. 8 lat temu rekord ten został jednak pobity przez oddaloną o kilometr wioskę Tomtor, w której słupki rtęci wskazały minus 72,2 kresek.

- To jednak nie wszystko. Silne wiatry, które wieją w tamtych okolicach, sprawiają, że temperatura odczuwalna to aż -100 stopni! – dodaje serwis.

Ojmiakon

Fot. Fakt.pl

Niesprzyjająca aura pogodowa, jak również brak pracy przyczyniły się w końcu do tego, że obie okolice opustoszały. Teraz przypominają wymarłe tereny, które wszyscy omijają szerokim łukiem.

Wyobrażacie sobie życie w tak wyziębionym miejscu?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Co czuje człowiek, kiedy zamarza?

Niskie temperatury są nie tylko niebezpieczne dla naszego zdrowia, ale również życia.

D-y-ggg-o-c-z-e-s-z Z ZIMNA? Luty będzie jeszcze mroźniejszy (30 stopni poniżej zera!)

ALARM POGODOWY: Najgorsze dopiero przed nami...

 

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2012 18:33
biedne zwierzaki ;/ mało kto o nich myśli
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2012 12:44
Boże kto to wg redaguje? wydaje mi sie że człowiek uczęszczający przez parę lat do szkoły posiadł minimalny zakres wiedzy w dziedzinie geografii, aby wiedzieć że właśnie na Syberi nie ma wiatrów!kobieto tam temperatura o której mówisz nie jest na tyle odczuwalna ze względu na brak wiatrów, co więcej temperaturę można przepowiedzieć na czas nawet 3 tyg. A temp -100 stopni to Ty chyba we śnie widziałaś..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2012 22:23
Ale niezbyt sensowny komentarz "nawet nie muszą mieć lodówki". Wyobrażacie sobie wystawić cokolwiek do jedzenia za okno przy takiej temperaturze?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2012 17:25
czyli gdyby facet wystawił ptaszka i zaczął sikać to by zamarzło :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2012 15:08
bajki...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie