Prognoza pogody: Kiedy odpuszczą mrozy?

Przeczytaj meteorologiczne zapowiedzi synoptyków na dwa najbliższe dni.
Prognoza pogody: Kiedy odpuszczą mrozy?
03.02.2012

Dziś bezchmurnie prawie w całym kraju. Jedynie na wschodzie i północy Polski może pojawić się miejscowe zachmurzenie oraz słabe opady śniegu. Nadal bardzo zimno. Temperatura maksymalna od minus 18 stopni na północnym wschodzie, minus 13 stopni w centrum, do minus 6 na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy bardzo duży mróz. Najgorzej na południu Polski. Tutaj słupki rtęci pokażą nawet -30 stopni.

W sobotę zdecydowanie więcej chmur, zwłaszcza w centralnej i południowej części kraju. Pogodnie jedynie na Pomorzu i w Wielkopolsce. Nieprzyjemną aurę pogłębi dodatkowo bardzo niska temperatura. Zdecydowanie najzimniej będzie w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim oraz małopolskim, tutaj termometry pokażą około minus 16 kresek. W pozostałej części kraju również spory mróz. Słupki rtęci nie powinny jednak pokazać mniej niż minus 10 stopni Celsjusza.

W niedzielę najzimniejszym regionami naszego kraju nadal będą Podlasie i Mazury. Wydaje się jednak, że kulminację syberyjskich mrozów mamy już za sobą. W ciągu dnia temperatury nieco wyższe niż dotychczas. Od minus 12 na wschodzie i południu do minus 5 w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim. Mieszkańcy centralnej Polski mogą spodziewać się sporych opadów śniegu. W nocy bardzo zimno, szczególnie w województwie małopolskim, gdzie termometry pokażą minus 18 stopni.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

SONDA: Za którym razem zdałaś na prawko? (Porównaj się z innymi - wiemy, ile osób zdaje za 1 podejściem)

Statystyki są przerażające!

Barbie uprawia ostry seks, morduje z zimną krwią i znęca się nad facetami (Dzikość & OBŁĘD)

Fotografka Mariel Clayton przemieniła słodkie laleczki w wyuzdane, perwersyjne sadystki.

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 22:05
Taaak .. okolice Bydgoszczy pozdrawiają .. -22 stopnie aa my do szkoły zapierdzielamy . o_O Teraz Ci którzy chcieli zime niech się nia osrają do sedna ..eh .. Czapki na głowy moi mili !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 18:07
;/ja chce już wiosne ..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 17:29
-20 MASKARA!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 13:42
chciałyscie zimy to macie............
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2012 13:20
Zimno mi!!!!! brrr
odpowiedz

Polecane dla Ciebie