D-y-ggg-o-c-z-e-s-z Z ZIMNA? Luty będzie jeszcze mroźniejszy (30 stopni poniżej zera!)

ALARM POGODOWY: Najgorsze dopiero przed nami...
D-y-ggg-o-c-z-e-s-z  Z ZIMNA? Luty będzie jeszcze mroźniejszy (30 stopni poniżej zera!)
31.01.2012

Wszyscy, którzy narzekali na brak prawdziwej zimy, teraz mogą cieszyć się nią w całej okazałości. Potężny rosyjski wyż przywiódł do nas prawdziwie arktyczne powietrze. Temperatury spadają na łeb, na szyję. Wczoraj rano w Stuposianach w Bieszczadach odnotowano minus 27 stopni Celsjusza - podaje onet.pl.

Tak wielkie mrozy to już nie żarty. Gdy temperatury spadają mocno poniżej zera, nie trudno o odmrożenia, a nawet zamarznięcie. Problemy sprawia odpalenie samochodu, łatwo dochodzi do pęknięcia rur z wodą czy awarii piecyków gazowych.

Bezlitosny mróz daje nam się mocno we znaki. Co najgorsze jednak, jak twierdzą synoptycy – najostrzejsza zima jest dopiero przed nami. Pod koniec tygodnia, w wielu regionach naszego kraju termometry przy gruncie mogą pokazać nawet minus 30 stopni nad ranem!

To jednak nie koniec złych wiadomości. Okazuje się bowiem, że tegoroczna zima tak łatwo nie odpuści. Na większe ocieplenie będziemy musieli jeszcze długo poczekać. Nieco wyższych temperatur możemy spodziewać dopiero w połowie lutego.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Tak może naprawdę wyglądać KONIEC ŚWIATA! Oto 5 możliwych hipotez ekspertów

Czego naprawdę powinniśmy się bać?

STUDIA: Które dają dobrą pracę + KASĘ, a które tylko papierek i tytuł MAGISTRA?

Sprawdź, co warto skończyć, aby być szczęśliwym.

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2012 13:55
minus 30 stopni? wam już się widze w głowach poprzewracało .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 22:17
Całe szczęście w lutym wyjeżdżam. W pierwszej połowie lecę na narty do Austrii. Tam też jest zima, ale ponoć trochę łagodniejsza. Druga połowa lutego stoi pod znakiem wypoczywania w Egipcie. Wycieczkę mam już wykupioną, czeka mnie tydzień w pięknym słońcu, opalanie i kąpiele w basenie. Nie wiem jaka tam będzie temperatura, ale podejrzewam, że na pewno nie minus 30 stopni. Wolałam wykupić wycieczkę od razu jak ją znalazłam, później mogłoby już nie być miejsc, mogłoby zabraknąć terminów itd także wolałam nie ryzykować. A trafiłam w alfastarze na naprawdę niezłą ofertę. Z doświadczenia wiem, że lepiej wcześniej korzystać niż później.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 20:32
zabawne jest to, jak zawzięcie Papilot usuwa komentarze krytykujące (wątpliwy swoją drogą) poziom redakcji :) ten komentarz też usuńcie! a tytuły artykułom pewna Pani Redaktor nadaje w nadzwyczaj charakterystyczny sposób :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 20:27
nie wiem jak u was ale u mnie to jest właśnie zima ktorą kocham:) pół metra śniegu i -20 stopni:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2012 18:36
tak tak, mówli , że jak jest poniżej -20 to nie chodzi się do szkoły ! ;')
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo