Prognoza pogody 2012 wg Górali: Zdradzamy przepowiednie na 12 kolejnych miesięcy!

Czy możemy w tym roku liczyć na ciepłe, słoneczne lato?
Prognoza pogody 2012 wg Górali: Zdradzamy przepowiednie na 12 kolejnych miesięcy!
18.01.2012

Od wieków wiadomo, że najlepiej na pogodzie znają się górale. Dlatego właśnie jeden z reporterów serwisu Fakt.pl wybrał się w Beskid Śląski, żeby usłyszeć, jaka pogoda czeka nas w 2012 roku. Czego udało mu się dowiedzieć?

Okazało się, że górale przewidując pogodę, mają bardzo przemyślany system. Polega on na obserwowaniu aury panującą za oknem przez 12 kolejnych dni – od świętej Łucji, czyli 13 grudnia do Wigilii. Następnie przez 12 nocy do 6 stycznia. Każdy dzień od Łucji do Wigilii przepowiada pogodę na pierwszą połowę kolejnego miesiąca przyszłego roku, noce od Wigilii do Trzech Króli podpowiadają jak będą wyglądać drugie połowy tych miesięcy – wyjaśnia Fakt.pl

Co wynikło z tych obserwacji? Otóż okazuje się, że nie musimy w tym roku bać się srogich mrozów. Beskidzcy górale zgodnie twierdzą, że w najbliższym czasie zima stulecia na nam nie grozi. Zapewniają za to, że czeka nas naprawdę ładne lato. Już od początku maja ma być ciepło i przyjemnie.

Na kolejnych stronach prezentujemy prognozę pogody na 12 kolejnych miesięcy!

pogoda

Styczeń: Druga połowa miesiąca zapowiada się dosyć mroźnie. Będzie sporo śniegu. Może także dokuczać nam silny wiatr.

Luty: Pogoda w kratkę, dość duże skoki temperatur. Pod koniec miesiąca możemy liczyć na więcej słonecznych dni.

Marzec: Czeka nas dużo deszczu ze śniegiem. Na szczęście, nie będzie bardzo zimno. Temperatury umiarkowane, w okolicach 0 stopni Celsjusza.

Kwiecień: Górale ostrzegają przed sporymi wahaniami ciśnienia w tym miesiącu. Będziemy również narzekać na deszczowe, pochmurne dni.

Maj: Zrobić się dosyć ciepło. Niestety, wciąż towarzyszyć nam będą opady deszczu. Na dobre wypogodzi się dopiero pod koniec miesiąca.

pogoda

Czerwiec: Bardzo ładna pogoda. Będzie słonecznie i ciepło. W drugiej połowie miesiąca nieco więcej przelotnych opadów.

Lipiec: To według górali najlepszy miesiąc na urlop. Zapowiada się bowiem bardzo gorący lipiec, bez większych zachmurzeń. Może być jedynie trochę wietrznie.

Sierpień: Ten miesiąc zacznie się od kilku deszczowych dni. Później będzie jednak znacznie lepiej. Nie wykluczone duże upały i susza.

Wrzesień: Początek miesiąca z lekkim zachmurzeniem. Temperatury znacznie spadną. Czeka nas również sporo opadów deszczu, nie zabraknie jednak także słonecznych dni. To dobra wróżba dla wszystkich grzybiarzy.

pogoda

Październik: Pogoda podobna jak we wrześniu. Dopiero pod koniec miesiąca aura panująca za oknem ulegnie widocznej poprawie. Możemy liczyć na prawdziwą złotą jesień.

Listopad: Będzie dosyć ciepło i pogodnie. Deszcz oraz deszcz ze śniegiem dopiero w drugiej połowie miesiąca. Wtedy też zacznie wiać dość silny wiatr.

Grudzień: Wraz z początkiem miesiąca możemy znów liczyć na typową jesienną pogodę. Dopiero w okolicach świąt zrobi się naprawdę zimno. Wtedy też ma sypnąć sporo śniegu. Możliwe więc, że kolejne Boże Narodzenie będzie wreszcie białe!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

+ TRZY tygodnie laby: Niektórzy uczniowie dostaną GRATIS wakacje w roku szkolnym (KTÓRZY?)

Tylko pozazdrościć tak długiej przerwy!

Bajeczny bodypainting - zabawa dla każdego: Dla dzieci, dla kobiet w ciąży, dla Ciebie! ♥

Malowidła na ciele to prawdziwe dzieła sztuki.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
bobka (Ocena: 5) 21.12.2012 13:27
Życzymy wszystkim wesołych i udanych świąt, pozdrawiamy mistrzowie szeptów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2012 09:10
noi sprawdzilo sie!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.01.2012 20:51
Tutaj wpisz treść komentarza do Prognoza pogody 2012 wg Górali: Zdradzamy przepowiednie na 12 kolejnych miesięcy!...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.01.2012 18:56
I całe szczęście bo mrozów nie znoszę! Już ta zima zaczęła mi doskwierać i postanowiłam uciekać z Polski. Znalazłam sobie na szybko bardzo fajną wycieczkę, do Egiptu. Za 1200 zł, w alfa starze. Tam, z tego co czytałam jest bardzo ciepło, co prawda wieczory są jeszcze chłodne, ale nie ma przynajmniej śniegu. No i na wszelki wypadek basen mam podgrzewany!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2012 23:31
a ja poproszę ładną pogodę na wrzesień!!!! na mój ślub!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo