Prognoza pogody na weekend: Nadchodzą spore przymrozki!

Meteorologiczne zapowiedzi synoptyków na dwa najbliższe dni.
Prognoza pogody na weekend: Nadchodzą spore przymrozki!
09.12.2011

Dzisiaj pochmurno w północno-wschodniej części kraju. Tutaj również powinniśmy spodziewać się przelotnych opadów deszczu ze śniegiem. Temperatura od 3 stopni na północnym wschodzie do 8 stopni na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich słupki rtęci wskażą zaledwie 1-3 kreski. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, miejscami dość silny. W nocy od 0 do 1 stopnia w większości kraju.

W sobotę w całym kraju bardzo słonecznie i bez opadów. Będzie jednak dosyć zimno. W ciągu dnia słupki rtęci wskażą zaledwie 2-3 kreski na plusie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W nocy przymrozek, w Małopolsce i na Dolnym Śląsku nawet -6 stopni. Nieco cieplej w centrum i na północy, tutaj słupki rtęci wskażą od 0 do -2 stopni Celsjusza.

Słoneczna aura utrzyma się również w niedzielę. Delikatne zachmurzenie może wystąpić jedynie na północnych krańcach Polski. Poza tym będzie dosyć ciepło. W Wielkopolsce i na Podkarpaciu: 5 stopni na plusie, na Pomorzu i w Małopolsce od 2 do 4 kresek. W nocy zimno, w górach nawet -12 stopni. Dużych przymrozków powinni spodziewać się również mieszkańcy Lubelszczyzny, tutaj temperatura spadnie do -7 stopni Celsjusza.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Roziskrzone choinki-OLBRZYMY w centrach wielkich miast (ŚWIĄTECZNA GALERIA!)

Niektóre bożonarodzeniowe drzewka mają naprawdę zaskakujący wygląd!

Komu pomóc przed świętami?

W Boże Narodzenie warto pomyśleć o ludziach, którzy nie poradzą sobie bez naszej pomocy.

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 12:27
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2011 16:40
Ja śniegu nie lubię i wcale nie jestem za tym żeby spadł. Odpowiada mi taka zima jak jest teraz. Ale oczywiście mam świadomość tego, że niebawem Polska pokryje się tym białym puchem, zrobi się plucha i będzie naprawdę zimno. Dlatego za kilkanaście dni uciekam stąd do ciepłych krajów. Zaraz po świętach lecimy ze znajomymi ze studiów na kilkudniowe wakacje do Egiptu. Znalazłam na stronie alfa staru wycieczkę, powiedziałam kilku osobom, zgodziły się no i jedziemy. Myślę, że w Tabie będzie o wiele cieplej niż tutaj w Warszawie, na pewno będę mogła się opalać i nosić bluzki z krótkim rękawem!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2011 15:19
co wy gadacie, dziś na suwalszczyźnie było 0 stopni, a nie jakieś +3 :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2011 15:11
dolny śląsk zero śniegu zero deszczu a zimno
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2011 13:39
kraków śniegu nie widać;(;(;(;(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie