Znamy kilka fajnych adresów: Hel

Nie masz planów na weekend? Załap się na ostatnie porcje słońca i gorące letnie imprezy na Półwyspie Helskim!
Znamy kilka fajnych adresów: Hel
22.08.2008

Jeżeli w piątek przebrniesz przez korki i wystarczy ci sił, aby dojechać nad morze, wybierz się na Półwysep Helski. To tam każdego lata ściągają tłumy. Nie bez powodu. Każda z miejscowości zapewni ci inny rodzaj atrakcji, dlatego najlepiej nie rozstawać się z samochodem i być przygotowanym na spontaniczne podróże.

Piątek rozpocznij od znalezienia przyczepy lub, dla odważnych, rozbicia namiotu na jednym z modnych campingów w Chałupach. W nocy najłatwiej tam o prawdziwie surferski klimat i imprezy w beach barach. Szczególnie polecamy Surf Bay, który od dwóch sezonów góruje nad pozostałymi, ulokowanymi na okolicznych plażach.

Następnego dnia warto przenieść się do Jastarni i zjeść tam pyszny lunch w restauracji Homar przy ul. ks. Bolesława Sychty. Szczególnie polecamy placuszki ziemniaczane z łososiem, przykryte chrzanową pierzynką (17 zł) lub wybór zarówno lokalnych, jak i egzotycznych ryb przygotowanych na grillu. Jastarnia to także wiele atrakcji, ale przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić kolejną noc, możemy polecić ci Dom Zdrojowy w Jastarni lub Hotel Bryza w Juracie. Dom Zdrojowy to przede wszystkim SPA, Bryza natomiast oferuje szeroki asortyment rozrywek i bliskość niedostępnych nigdzie indziej na polskim wybrzeżu restauracji, m.in. tajskiej czy sushi.

Jeśli masz ochotę na odrobinę zwiedzania, w niedzielę wybierz się na Hel. Jest tam minimum atrakcji, typu chata rybacka czy fokarium, ale w sam raz, by uspokoić nasze sumienie, że po raz kolejny w trakcie wyjazdu nic nie zobaczyłyśmy.

Na niedzielny obiad warto wybrać się do Kuźnicy, nieco geriatrycznej miejscowości usytuowanej pomiędzy Jastarnią a Juratą. Tam, w lokalnej maszoperii, skosztujesz mnóstwa kaszubskich rybnych przysmaków, a po obiedzie możesz zrelaksować się nad wyjątkowo piękną w tym miejscu zatoką.

Wieczorem, jeżeli musisz już wracać, namów kogoś, by zastąpił cię za kółkiem i udajcie się do Surf Baya. W tę niedzielę odbędą się tam pokazy barmańskie, które sprawią, że nawet największa znawczyni drinków odniesie wrażenie, że czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziała. Smak koktajli powinien ci zrekompensować długą podróż i ostre niedospanie następnego dnia w pracy.

Polecane wideo

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 19:48
a4i3Br zhqqcirbctqb
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 10:54
Thanks alot - your answer solved all my prolebms after several days struggling
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2008 22:03
heh ogólnie polecam półwysep helski ale w artykule niestety są błędy!!!! po pierwsze w hotelu bryza nie ma tego typu restauracji, po drugie kuźnica nie jest usytuowana między jastarnią a juratą!!!po trzecie " wybierz się na hel" to błędna wypowiedź. jeżeli mówimy o miejscowości powinno być "do helu" pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2008 00:55
Haha, Hel. Ileż to ja tam razy byłam ;D Rzeczywiście, na Hel proponuję przepłynąć się tramwajem wodnym: z Gdańska - Opal`em z Gdynii - Agat`em . Przy odrobinie szczęścia możecie się na mnie na trasie gdańskiej natknąć ]:->
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2008 13:51
[quote="Gosc"]Ja również polecam cudowne Władysławowo:) Jeżdżę tam co roku i wcale mi się nie znudziło;p[/quote] Czy mogłabys podac jakie są ceny noclegów we Władysławowie? Moi znajomi są zakochani w tej miejscowości, a ja nigdy tam nie bylam :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie