Najsmaczniejsze kontra najgorsze dania świata: Czyją kuchnię chwalą turyści?

Sprawdź, czyje dania smakują turystom najbardziej, a czyje zostały przez nich uznane za najgorsze jedzenie na świecie!
Najsmaczniejsze kontra najgorsze dania świata: Czyją kuchnię chwalą turyści?
09.02.2011

Hotel.com zdecydował się przeprowadzić wśród turystów z całego świata ankietę odnośnie dań, które smakują im najbardziej. Okazało się, że podróżnym przypadła do gustu zwłaszcza kuchnia włoska – głosowało na nią aż 21% ankietowanych! - Pizza i spaghetti cieszą się największym uznaniem turystów na całym świecie - poinformował express.co.uk.

Niezadowoleni z tego faktu są przede wszystkim Francuzi, ponieważ to ich dania przez kilka lat z rzędu znajdowały się na pierwszym miejscu rankingu. Ich kuchnię pokochało jednak w tym roku zaledwie 12% turystów.

Dania tajskie uplasowały się z kolei na pozycji trzeciej – głosowało na nie 11% ankietowanych. Natomiast najsurowiej turyści ocenili kuchnię rosyjską. Większość z nich uznała, że jest to zdecydowanie najgorsze jedzenie na świecie.

Zgadzacie się z wynikami ankiety? Wy także zagłosowałybyście na pizzę i spaghetti?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Komu nie wolno jeść margaryny?

Wybór pomiędzy masłem a margaryną od dawna stanowi problem. Czym najlepiej smarować pieczywo?

Kiwi: właściwości, działanie, wskazówki dietetyczne

Czy warto jeść kiwi? Skąd się wzięła jego nazwa? Na te i inne pytania odpowiada dietetyk.

 

Polecane wideo

Komentarze (74)

Ocena: 5 / 5
alina (Ocena: 5) 20.04.2013 13:05
Ja też uwielbiam kuchnię tajską. Słyszałam tez o tej wycieczce z alfa, że ma bardzo fajny program zwiedzania, no i na pewno można zjeść coś dobrego ;) Bardzo tez lubię kuchnie portugalską, nie dość, że maja wspaniałe potrawy to jeszcze super wino. Z reszta uważam, że warto odwiedzić ten kraj, jest na prawdę piękny :)
odpowiedz
anita (Ocena: 5) 06.04.2013 09:03
jak dla mnie najlepszą kuchnią na świecie jest kuchnia tajska: smaczna, zdrowa, bo dania przygotowuje się głównie ze świeżych składników, jest dużo warzyw i owoców, także owoców morza. W tym roku jadę na wycieczkę do Tajlandii, z alfastarem się wybieram, i jestem pewna, że kosztowanie tamtejszych specjałów będzie zajmowało mi sporo czasu:) Kay Yang, bami, hok mok talay... nie ma lepszych frykasów, nikt mi nie powie:)
odpowiedz
Józef Stalin (Ocena: 5) 06.03.2013 20:57
Towarzysze! Nie pozwólmy aby jakiś wróg Partii i Ludu Robotniczego oczerniał rosyjską kuchnię. Jeśli ktoś śmie uważać ją za najgorszą kuchnię świata to jest to bumelant, pasożyt i nierób, element szkodliwy społecznie. Niechęć do kuchni rosyjskiej może też być oznaką choroby, więc w ramach rehabilitacji postanowiłem wam zafundować wyjazd zdrowotny do łagru. Do swiedania.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.10.2011 10:45
czytając niektóre wypowiedzi żal po prostu wypisujecie o jakich egzotycznych kuchniach nie mając tak naprawde o nich pojecia 99 procent z was pizze zna z polskich pizzeri chińszczyzne jadło w barze na dworcu pkp a reszte zna z programów pana makłowicza więc znawców nie udawajcie:)mnieosobiscie bardzo smakuje kuchnia polska choć jest dosc cięzka chwalesobvie tez kuchnie środziemnomorską zwłaszcza owoce morza i sałatki szosci kuchni swiata po prostu nie znam wiec nie moge sie wypowiedziec ry za błędy ale pies mi spacje zjadł w klawiaturze
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2011 14:42
Indonezyjska, Surinamska, Nowozelandzka, Argentyńska rządzą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie