Niecodzienne wakacje w Polsce i za granicą

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać, żeby spędzić niecodzienne wakacje?
Niecodzienne wakacje w Polsce i za granicą
04.08.2008

Wakacyjny wyjazd nie musi kosztować bardzo dużo, aby okazał się niesamowitym przeżyciem. Oczywiście, wiele zależy od towarzystwa, jakie uda nam się pozyskać na wymarzony urlop. Może to być życiowy partner czy grupa przyjaciół. Warto jednak się upewnić, że jeśli coś się popsuje, całe rozczarowanie wynagrodzi nam otaczająca przyroda czy niesamowite miejsca.

Trzeba pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie. Najbardziej popularne kurorty nie zawsze oferują dobrą zabawę. Jednocześnie, znane od dawna miejsca mogą zapewnić nam przyjemny urlop. Najlepiej przekonać się na własnej skórze.

W Polsce od lat pewną popularnością cieszy się Darłowo. Jest to miejscowość turystyczna i jednocześnie bardzo stare miasto, oddalone około 3 km od morza. Zapewnia masę różnych atrakcji. W samym Darłowie znajdziemy pochodzący z XIV wieku Zamek Książąt Pomorskich i piękną starówkę. Miasto to posiada jeszcze dwie dzielnice. Te najbardziej znane turystom to Darłówko Wschodnie i Zachodnie - oddzielone rzeką, połączone rozsuwanym mostem.

Część wschodnia w ciągu dnia przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi, część zachodnia dla fanów sportu i luzu na plaży. Wieczorem role się odwracają, a nawet jeśli nie, to zawsze można pojechać do Darłowa i spędzić czas w jednej z niesamowitych restauracji. Ta różnorodność sprawi, że nabierzesz do tego miejsca sentymentu już po pierwszej wizycie i zapragniesz odwiedzać je w każde wakacje, chociaż na kilka dni.

Zagraniczne wojaże to zawsze trudny wybór. Są różne mody, wywołane przez odpowiednie akcje i reklamy. Tak ostatnio było z przepiękną Portugalią. Ale my polecamy ci miejsce, które dopiero zaczyna być odkrywane. Jeśli się pospieszysz, możesz zdążyć odwiedzić je wcześniej niż masa turystów i za mniejsze pieniądze. Czarnogóra to serce Bałkanów. Bardzo mały kraj, gdzie góry bezpośrednio wkraczają do morza. Niesamowity kontrast plus masa widoków i nieodkryte jeszcze miejsca. Spotkania ze śródziemnomorską i bałkańską kulturą, nietkniętą jeszcze przez komercyjne pułapki. Jedną z ciekawszych miejscowości w Czarnogórze jest Budva, nazywana lokalnym Miami. Jest jednocześnie jednym z najbardziej klimatycznych miast, które już wielokrotnie przeżywało czasy swojej świetności i teraz zapewne wraca do łask. To właśnie tam odbywa się nawiązujący do czasów Abby i Boney M. muzyczny festiwal. A kąpiąc się w Adriatyku, możesz podziwiać górskie szczyty.

Polecane wideo

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2009 20:33
niecodzienne wakacje... Darłowo i Portugalia jego mać...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2008 21:46
A mi się marzy zwiedzić całe Stany Zjednoczone no ale cóż to narazie to tylko marzenie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2008 16:37
Czarnogora jest naprawde piekna i urokliwa. zdjęcie prawdopodobnie jest zrobione w Budvie, ale mogę sie mylić. Jest tam całkiem podobny cypel. A jeśli Polska... to Łeba albo Miedzywodzie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.08.2008 17:27
hmm.. z komentarzy poniżej wynika że Egipt jest bardzo ciekawym i godnym zwiedzenia miejscem i właśnie za 2 tygodnie się tam wybieram :))))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2008 16:43
A ja polecam Zakopane, jeżdzę tam od paru lat i bardzo mi się podoba. Najlepiej poza sezonem bo nie jest tak tłocznie. I zawsze taniej. Uwielbiam góry.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie