Ukrywają się w domach i udają, że są na wakacjach!

A wszystko, aby wzbudzić zazdrość sąsiadów i nie przyznać się, że nie stać ich na zagraniczny urlop…
Ukrywają się w domach i udają, że są na wakacjach!
27.07.2010

Egzotyczne wakacje to nadal niespełnione marzenie większości Polaków, ale jak informuje „Puls Biznesu”, na odpoczynek w zagranicznym kurorcie nie stać również wielu mieszkańców Włoch. Od kilku lat utrzymuje się tam trend na „udawanie urlopu”.

Włosi, którzy nie mogą sobie pozwolić na wczasy pod palmą, ukrywają się na dwa tygodnie w domu, mówiąc znajomym i sąsiadom, że wyjeżdżają na wakacje. Podobno najczęściej postępują tak rodziny z klasy średniej, mieszkające na prowincji. Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu osoby te wybierały się na urlop z prawdziwego zdarzenia, ale kryzys ekonomiczny, który wstrząsnął włoską gospodarką sprawił, że wielu mieszkańców Italii może teraz liczyć jedynie na  wczasy w… czterech ścianach.

- Podczas gdy w minionych latach około 5% Włochów udawało wyjazd na wakacje, nie chcąc przyznać się do tego, że nie mają na to pieniędzy, teraz odsetek ten wzrósł do 10-15% - twierdzi przewodniczący krajowego stowarzyszenia psychologii Antonio Lo Iacono.

Mechanizm jest prosty – całe rodziny odgrywają sceny ostentacyjnego pakowania walizek do samochodu, zabezpieczania drzwi przed wyjazdem, a wreszcie żegnania się z sąsiadami.  Gdy tylko nadchodzi zmrok, wracają do domu i zamykają się w nim na dwa tygodnie. Czasami korzystają też z uprzejmości krewnych, którzy naprawdę wyjechali na urlop i zamieszkują na ten czas w ich domu. Po powrocie wakacyjni oszuści opowiadają znajomym o luksusowych wakacjach w drogich kurortach i chwalą się opalenizną uzyskaną po kryjomu na solarium.

Ciekawe, jak to dziwne zjawisko oddziałuje na dzieci? Wyobrażacie sobie gromadkę kilkulatków przetrzymywanych w środku lata w trzypokojowym mieszkaniu w bloku? To się przecież nie może udać…

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Jak spakować wakacyjną walizkę?

Rozpoczęły się wakacje – sezon relaksu, zabawy i… wielkiego pakowania walizek. Jakie wybrać walizki, jak odpowiednio ułożyć w nich ubrania oraz jak uniknąć pogniecionych ubrań na urlopie?

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Czy zgodzić się na wyjazd chłopaka z kumplami?

Iza boi się, że jej ukochany poczuje się zbyt beztroski na wakacyjnym wyjeździe z kolegami. Czy jej obawy są słuszne?

Polecane wideo

Komentarze (30)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2011 22:02
BEZ SENSU GLUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2010 22:32
wal sie w dupsko
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2010 15:10
Journal of Sexual Medicine postanowił zbadać, ile czasu powinien zajmować idealny stosunek seksualny. Większość ankietowanych zgodnie przyznała, że najbardziej zadowalają ich szybkie numerki trwające od 7 do 13 minut. Drogą dedukcji ustalono więc, że optymalny czas trwania miłosnych igraszek wynosi… 10 minut.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 22:34
haha rozbawił mnie ten artykuł :D czego to ludzie nie są w stanie zrobić żeby tylko poczuć się lepszym...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2010 22:22
mój sąsiad tak robi
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie