Nie jest już żadną tajemnicą, że Arabowie pokochali południe Polski, a w szczególności Zakopane. W tegoroczne wakacje górale gościli wielu turystów z Bliskiego Wschodu. Co ciekawe, gościom tym najbardziej podobał się u nas… deszcz. Okazuje się, że teraz ciekawi są śniegu. W związku z tym Air Arabia zwiększyła częstotliwość lotów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Krakowa.
Przeczytaj też: Coolcation. Turystyczny trend, który pokochali Europejczycy
Widok turystów z Bliskiego Wschodu latem w polskich górach już nikogo nie dziwi. Zimą to jednak inna historia, ponieważ ta grupa turystów dopiero zaczyna odkrywać zimowe uroki południa naszego kraju.
- O ile zwiększony napływ turystów z Półwyspu Arabskiego w okresie wakacji nas nie zaskoczył, to zainteresowanie naszym kierunkiem ze strony arabskich gości na okres zimowy już tak. Jeszcze wczesną wiosną było radykalne zaprzeczenie próby budowania tego segmentu (arabskiego - red.) turystyki na okres zimowy. Niektórzy wręcz argumentowali, że Arabowie to nie narciarze i nie będą do nas przyjeżdżali zimą, dlatego nie wiązaliśmy z tym planów biznesowych. Teraz jednak arabskie linie lotnicze zrobiły dość dla nas zaskakujący ruch zwiększając siatkę lotów na krakowskie lotnisko - powiedział w rozmowie z PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.
Hotelarze mówią, że na ten moment najwięcej gości z Bliskiego Wschodu rezerwuje noclegi na drugą połowę grudnia. Przeważnie wybierają oni luksusowe hotele lub wille. A dlaczego turyści z Półwyspu Arabskiego chcą odwiedzić nas właśnie pod koniec roku? Śnieg to nie jedyny powód.
Hotelarze donoszą, że mogą to być bardzo eklektyczne święta, bo będą z muzułmanami przy katolickich stołach wigilijnych. Oni są ciekawi, jak takie święta u nas wyglądają, a w szczególności w absolutnie dla nich abstrakcyjnej tradycji, w miejscu, w które postrzegane jest jako ultratradycyjne, gdzie celebracja świąt jest bardzo bogata i tradycyjna. W związku z tym będzie to efekt turystyki poznawczej, odkrywczej – dodał Wagner.
Źródło: TVN24
Przeczytaj też: Najlepszy kraj na świecie? To państwo wygrywa trzeci raz z rzędu