Nowa funkcja w aplikacji Google Maps. Totalny game changer podczas wypadu z przyjaciółmi

Naprawdę warto wiedzieć!
Nowa funkcja w aplikacji Google Maps. Totalny game changer podczas wypadu z przyjaciółmi
fot. Pexels/ cottonbro studio
09.07.2024

Lubisz podróżować w grupie znajomych? Jeśli tak, nowa funkcja Google Maps na pewno przypadnie ci do gustu. Chodzi o rozwiązanie, które ma nie tylko pokazywać całej grupie jedną trasę, niezależnie od punktu startowego, lecz także zadbać o to, by żaden z kierowców „nie został w tyle”. Rewolucja?

Przeczytaj też: Jak długo powinien trwać urlop, by naprawdę odpocząć od swoich obowiązków?

Google Maps ma wprowadzić funkcję, ułatwiającą podróże w grupie

Wspólne podróżowanie to duża radość, jednakże wspólna trasa zawsze przynosiła dużą dawkę stresu. Każdemu kierowcy pokazuje się nierzadko inna trasa, a i zdarza się, że wskazuje nieco inny punkt na mapie – szczególnie gdy nie mamy konkretnego adresu czy współrzędnych. Niemniej problem ten ma teraz zniknąć. Jak to możliwe?

Na ratunek przychodzi Google Maps. Jak podaje portal igilta.eu, aplikacja ma mieć nową funkcję, dedykowaną właśnie wspólnym podróżom. Odpowiedni wniosek patentowy jest już podobno złożony. Co więcej wiemy na jej temat?

Nowa funkcja Google Maps pomoże zaplanować wspólny przejazd. Jeśli więc ty i twoi znajomi będziecie zmierzać do jednego punktu, aplikacja skoordynuje waszą trasę. Wyznaczy jedną drogę, niezależnie od miejsca, z którego wyruszycie i zaproponuje punkty na mapie, w których możecie się bez problemu spotkać. A jeśli wybierzecie opcję „razem”, zadba o to, by nikt się nie zgubił. Gdyby tego było mało, rozwiązanie to ma posiadać grupowy czat głosowy, tak aby nie trzeba było pisać wiadomości czy ich odczytywać. Aplikacja ma dawać też znać wszystkim kierowcom o położeniu pozostałych aut. Oczywiście będzie też proponowany najlepszy dla wszystkich wariant trasy.

My nie możemy się doczekać, a ty?

Przeczytaj też: Najlepsze plaże w Polsce? Oto ranking internautów z 2024 roku

 

Polecane wideo

ZapytAI: Sztuczna inteligencja wygenerowała przystojnych mieszkańców 16 krajów
ZapytAI: Sztuczna inteligencja wygenerowała przystojnych mieszkańców 16 krajów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie