Co zrobić, gdy na lotnisku zorientujesz się, że zapomniałaś paszportu? Spokojnie, lot wciąż jest możliwy!

Oto koło ratunkowe.
Co zrobić, gdy na lotnisku zorientujesz się, że zapomniałaś paszportu? Spokojnie, lot wciąż jest możliwy!
Fot. pexels
07.07.2024

Wymarzone wakacje zabukowane, walizka spakowana. Jedziesz na lotnisko, chcesz się odprawić, a tam… paszportu brak. Co zrobić w sytuacji, gdy okazuje się, że najważniejszy dokument został w domu? Przede wszystkim nie panikować. Istnieje bowiem pewne koło ratunkowe. Na razie jest ono dostępne na wybranych lotniskach, ale być może w przyszłości uratuje każdą gapę.

Przeczytaj też: Stewardessa zdradza, czego sama nie spożywa w samolocie. Na długiej liście znajduje się m.in. kawa i herbata

Co zrobić, gdy na lotnisku okaże się, że zapomniałaś paszportu?

Jeszcze kilka lat temu brak paszportu na lotnisku oznaczał tylko jedno, a mianowicie zakończenie wakacji jeszcze przed ich rozpoczęciem. Dziś jednak scenariusz może być bardziej optymistyczny. Jak to możliwe?

Warto wiedzieć, że na niektórych lotniskach w Polsce powstają punkty paszportowe. W takim miejscu możesz wyrobić tymczasowy dokument, który jest ważny przez 365 dni. Cena takiej usługi jest niedroga, ponieważ wynosi 30 złotych.

Gdzie aktualnie znajdują się takie punkty? W Warszawie (powstał w kwietniu 2023 roku) i Katowicach (otwarcie w lipcu 2024), niemniej MSWiA zapowiada już otwarcie kolejnych w Gdańsku i Krakowie.

Dodajmy, że biuro na Lotnisku Chopina cieszy się dużą popularnością. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyrobiono w nim 14 850 paszportów tymczasowych, z czego najwięcej (3 740) w czasie wakacji.

Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

Świetne rozwiązanie, prawda?

Przeczytaj też: Lubisz podróżować w szortach? Pewien steward wyjaśnia, dlaczego to błąd

Polecane wideo

Tak wygląda najpiękniejsza Polka! Maja ma 21 lat i właśnie została Miss Polonia 2024
Tak wygląda najpiękniejsza Polka! Maja ma 21 lat i właśnie została Miss Polonia 2024 - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.07.2024 07:18
Zaproponuj coś w zamian obsłudze lotniska. Możesz dać tyłka.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie