„Polska Prowansja”. To miejsce na mapie naszego kraju naprawdę warto odwiedzić

Leży 40 kilometrów od Krakowa.
„Polska Prowansja”. To miejsce na mapie naszego kraju naprawdę warto odwiedzić
fot. IG @ogrodpelenlawendy
02.07.2024

Marzą ci się wakacje na południu Francji? Jeśli kochasz klimat Prowansji, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Nie trzeba wcale lecieć dwie godziny samolotem, by cieszyć się urokliwymi widokami. Na południu Polski znajdują się bowiem lawendowe pola, które bardzo przywołują na myśl te, które można spotkać we Francji.

Przeczytaj też: Najlepsze plaże w Polsce? Oto ranking internautów z 2024 roku

„Polska Prowansja” leży 40 kilometrów od Krakowa

Prowansja to region Francji, który kojarzy się bardzo romantycznie. Fioletowe pola lawendy ściągają w te okolice mnóstwo turystów, a także nowożeńców. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że całkiem podobne widoki zapewnia nam również Ostrów, czyli miejscowość oddalona od Krakowa 40 kilometrów.

Lawendowa stolica Polski”, bo tak właśnie określa się ten malowniczy ogród na południu naszego kraju, przyciąga coraz więcej turystów. Właściciele pól pozwalają gościom spacerować w tym urokliwym miejscu (do dyspozycji mamy aż 3 ha ziemi!), a dodatkowo serwują również kawę czy lawendowe lody. Oczywiście po drodze możemy podziwiać aż 6 gatunków lawendy oraz różne odmiany wierzb, liliowców oraz berberysów.

Dodajmy, że dla zwiedzających ogród otwarty jest wyłącznie w czasie, gdy lawenda kwitnie i prezentuje fioletowe kwiaty. Wejście na ten teren jest płatne.

Mamy przyjemność ogłosić dokładne daty otwarcia naszego ogrodu! Zapraszamy codziennie od 15 czerwca do około połowy lipca. Ogród będzie otwarty od godziny 4 rano do 21 wieczorem, a koszt wejścia zależy od pory dnia – czytamy w social mediach.

Przeczytaj też: Na plażę z najczystszą wodą na świecie dolecisz z Polski... w 2 godziny!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jakub Moździerz (@jakub_mozdzierz)

Polecane wideo

Wnętrza w stylu zen: najpiękniejsze mieszkania w Sztokholmie
Wnętrza w stylu zen: najpiękniejsze mieszkania w Sztokholmie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 02.07.2024 15:53
Coś pięknego :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie