Stewardessa zdradza, czego sama nie spożywa w samolocie. Na długiej liście znajduje się m.in. kawa i herbata

Ale... jak to?!
Stewardessa zdradza, czego sama nie spożywa w samolocie. Na długiej liście znajduje się m.in. kawa i herbata
fot. Pexels/ Sabrina Schaller
01.07.2024

Jedzenie w samolotach nierzadko pozostawia wiele do życzenia – a przynajmniej w klasie ekonomicznej. Na krótkich lotach przeważnie do kupienia mamy kanapki z serem czy szynką lub słodycze i słone przekąski, a jeśli wybierzemy nieco lepsze linie lotnicze i dłuższy rejs, możemy liczyć na serwowany obiad – w wersji mięsnej lub wegetariańskiej. Wrażenia smakowe? Różnie bywa, niemniej chyba nikt nie ma wątpliwości, że trudno porównywać tego typu posiłki do dania restauracyjnego czy domowego jedzenia.

A czy wszystkie propozycje z pokładowego menu są dobrym wyborem? Cóż, niekoniecznie, o czym pisał niedawno Huffington Post.

Przeczytaj też: Lubisz podróżować w szortach? Pewien steward wyjaśnia, dlaczego to błąd

Czego nie jeść w samolocie? Zdradza stewardessa

Stewardessa jednej z amerykańskich linii lotniczych i właścicielka firmy z obszaru luksusowych podróży, Whitney Rawls, wyjawiła, że większość załogi samolotowej nie wypije podczas lotu kranówki, a co za tym idzie, także kawy i herbaty, które przygotowuje się na jej bazie. A wszystko dlatego, że trudno zweryfikować, jak czyste są rury w danej maszynie. To samo dotyczy więc na przykład napojów podawanych z lodem.

Ekspertka dodaje również, że załoga nie sięga po kawę i herbatę, ponieważ te odwadniają organizm. Z kolei inna stewardessa, która nie chce ujawniać swojej tożsamości, przyznaje, że sama unikałaby spożywania dań mięsnych. Dlaczego? Okazuje się, że przygotowanie i obróbka mięsa nie jest mocną stroną fruwających kuchni.

Warto wiedzieć, że na czarną listę trafiły także słone przekąski oraz alkohol, ponieważ działają odwadniająco. Poza tym procentowe napoje mogą dawać wrażenie szybszego upojenia, a to dlatego, że ciśnienie barometryczne w kabinie samolotu jest niższe niż zwykle.

Specjalistki dodają także, że jeśli to możliwe, warto unikać jedzenia, które powinno przebywać w chłodnych warunkach.

Źródło: Radio Zet

Przeczytaj też: Na tych dziesięciu trasach zdarza się najwięcej turbulencji. Dwie z nich znajdują się w Europie

Polecane wideo

Zachwycający apartament w Warszawie. Chciałabyś tak mieszkać?
Zachwycający apartament w Warszawie. Chciałabyś tak mieszkać? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 01.07.2024 14:12
Za to spożywa blowjoba.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie