Lubisz adrenalinę i nietypowe wyzwania? W Norwegii czeka na Ciebie wyjątkowa atrakcja

Strach się bać?
Lubisz adrenalinę i nietypowe wyzwania? W Norwegii czeka na Ciebie wyjątkowa atrakcja
fot. Pexels/ Angelo Duranti,
14.06.2024

Lubisz podróżować? Cięgnie cię do atrakcji, które przepełnione są adrenaliną? Jeśli tak, koniecznie kupuj bilet do Norwegii i kieruj się do wioski Loen. Po co? A chociażby po to, by wspiąć się na 120-stopniową drabinę i z wysokości podziwiać urokliwe fiordy.

Przeczytaj też: Niewiarygodne, w jakich butach turystka poszła w góry. Wideo z jej udziałem stało się viralem

Norwegia oferuje atrakcję dla turystów, którzy lubią adrenalinę

Co dziś więcej wiadomo na temat tej turystycznej atrakcji? Mowa o stalowej drabinie, zawieszonej… w powietrzu. Punkt ten jest elementem trasy wspinaczkowej typu via ferrata. Na drabinę można wejść i „zawisnąć” na niej na chwilę. Jeśli jednak nie zgubisz po drodze swojej odwagi, dzięki niej wdrapiesz się na sam szczyt góry Hoven.

Czy warto spróbować skorzystać z tej drabiny? Owszem, ale tylko wtedy gdy nie zmagasz się z lękiem wysokości lub jeśli naprawdę umiesz nad nim zapanować.

Stigull zbudowano w celu uczynienia Via Ferrata bardziej kompletną. To pierwszy tego typu obiekt w Norwegii. Ze 120 stopniami i nachyleniem 45 stopni jest – zgodnie z międzynarodowymi standardami – długą drabiną. […] Wygląda tak, jakby ludzie unosili się w powietrzu – mówi Per Helge Bø, pracownik odpowiedzialnego za atrakcję Loen Active.

Pamiętaj jednak, że na górę dojeżdża kolejna linowa. Jeśli więc uda ci się wejść na szczyt dzięki drabinie, nie musisz się martwić, że droga powrotna będzie równie ekstremalna – chyba że zapragniesz iść z powrotem tą samą drogą…

Źródło: Radio Zet

Przeczytaj też: Na plażę z najczystszą wodą na świecie dolecisz z Polski... w 2 godziny!

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 17.06. – 23.06.
Horoskop tygodniowy 17.06. – 23.06. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie