Lubisz podróżować w szortach? Pewien steward wyjaśnia, dlaczego to błąd

Możesz być zaskoczona.
Lubisz podróżować w szortach? Pewien steward wyjaśnia, dlaczego to błąd
fot. Pexels/ Palu Malerba
10.06.2024

Co założyć na podróż samolotem? Cóż, większość osób z pewnością w pierwszej kolejności wymieni po prostu wygodne ubrania. Czy to prawidłowa odpowiedź? Owszem, o ile nie mamy na myślisz szortów. Tę kwestię wyjaśnia Tommy Cimato, steward.

Przeczytaj też: Bezpłatne miejsca dla pasażerów, którzy nie mieszczą się w klasycznym fotelu. Pomysł podróżniczki plus size wywołał w Sieci burzę

Podróż samolotem – dlaczego na czas lotu nie warto zakładać szortów?

W samolocie można spotkać naprawdę różnie ubranych ludzi. I choć nie ma żadnych zakazów w tej kwestii – oczywiście w granicach zdrowego rozsądku - pewien steward sugeruje, by szorty zostawić w wakacyjnej walizce, a na samą podróż wybrać długie spodnie. Chodzi o higienę.   

Nie noś lub staraj się nie nosić szortów w samolocie. Nigdy nie wiadomo, jak czysto będzie na pokładzie, więc jeśli masz na sobie spodnie, będziesz mieć mniej zarazków - ostrzega członek załogi powietrznej.

Co ciekawe, to nie jedyne „higieniczne rady”, którymi podzielił się z internautami. Tommy Cimato zdradził też, że dobrym pomysłem będzie naciskanie spłuczki poprzez chusteczkę, a także nie opieranie głowy o okno. Dlaczego? Dokładnie z takich samych powodów, dla których warto nosić w samolocie długie nogawki. Nigdy bowiem nie wiadomo, jak brudne są te miejsca.

Mężczyzna przypomniał również, że bardzo ważne podczas lotu jest odpowiednie nawodnienie. A gdy ktoś w takcie podróży poczuje się źle, warto zgłosić to załodze. Steward zaznaczył, że pracownicy linii lotniczych wiedzą często, jak pomóc.

Przeczytaj też: Chcesz, by Twój bagaż był pierwszy na taśmie przy odbiorze na lotnisku? Jest na to skuteczny patent

@tommycimato #greenscreen #fyp #flightattendant #airline #aviation #travel #flights ♬ Blue Blood - Heinz Kiessling

Polecane wideo

Na tych dziesięciu trasach zdarza się najwięcej turbulencji. Dwie z nich znajdują się w Europie
Na tych dziesięciu trasach zdarza się najwięcej turbulencji. Dwie z nich znajdują się w Europie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie