Rewolucja nad Morskim Okiem! To rozwiązanie powinno być wprowadzone już dawno...

To może być tylko zmiana na lepsze.
Rewolucja nad Morskim Okiem! To rozwiązanie powinno być wprowadzone już dawno...
fot. Pexels/ Sara Swoboda
25.05.2024

Sytuacja koni, które od lat zawożą turystów pod Morskie Oko, wzbudza wiele emocji. Zdecydowana większość ludzi sądzi, że władze powinny przyjrzeć się sytuacji zwierzaków. Nie od dziś wiadomo, że muszą one ciągnąć pod górę o wiele za ciężkie, przepełnione wozy. A gdyby tego było mało, nierzadko pracują w upale i po wiele, wiele godzin.

Organizacje działające na rzecz praw zwierząt próbują działać w tym temacie od lat. Niestety jednak z niewielkimi skutkami. A przynajmniej do teraz. W sieci pojawiła się bowiem informacja, że elektryczny bus ma być alternatywą dla podjazdów bryczką.

Przeczytaj też: Niewiarygodne, w jakich butach turystka poszła w góry. Wideo z jej udziałem stało się viralem

Nad Morskie Oko zawiezie nas teraz elektryczny bus

Od słów przechodzimy do czynów! Bus elektryczny, który będzie kursować na trasie do Morskiego Oka, jest już w Tatrach" - napisała posłanka Paulina Henning-Kloska na Facebooku.

Dodajmy, że 17 maja został zawarty kompromis pomiędzy przedstawicielami wozaków a organizacjami prozwierzęcymi i Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Porozumienie to zawiera 12 punktów i dotyczy właśnie transportu nad najpopularniejsze w Tatrach jezioro.

Dzisiaj jest sytuacja, kiedy mamy ewidentnie zmieniające się warunki klimatyczne. Od lat trwa dyskusja na temat transportu konnego do Morskiego Oka, która budzi liczne emocje społeczne i nie sposób ich nie słyszeć i nie zauważać, ale także nie sposób nie pochylać się nad tym, by turystyka w jakimś zakresie mogła dalej się tutaj rozwijać - powiedziała Paulina Henning-Kloska.

Warto też wiedzieć, że na mocy porozumienia, ponownie zostanie przeliczone obciążenie dla koni. Poza tym zwierzęta te będą mogły odpoczywać dłużej niż dotychczas. Oczywiście testowany będzie także transport elektryczny.

Źródło: O2.pl

Przeczytaj też: Jedna z europejskich gmin chce wydłużyć dobę do 26 godzin

Polecane wideo

Ubrania w stylu French Riviera Girl. Będziesz wyglądała jak it girl z Saint Tropez
Ubrania w stylu French Riviera Girl. Będziesz wyglądała jak it girl z Saint Tropez - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.05.2024 08:52
Konie powinny dalej ciągnąć bryczki. Po to są. Ewentualnie wy możecie ciągnąć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2024 18:11
Po prostu trzeba byc zwyrodnialcem, zeby wykorzystywac zwierze zeby dotrzec do atrakcji turystycznej, do tego zwierze jest bite i zmuszane po chodzeniu po betonie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2024 13:56
I bardzo fajnie. Byłam nad Morskim Okiem w zeszłym roku. Upał, ludzie się w słońcu gotują, a te biedne koniki spocone, z pianą na buzi, dyszały jak szalone.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie