Chcesz, by Twój bagaż był pierwszy na taśmie przy odbiorze na lotnisku? Jest na to skuteczny patent

Spróbujesz?
Chcesz, by Twój bagaż był pierwszy na taśmie przy odbiorze na lotnisku? Jest na to skuteczny patent
fot. Pexels/ Vlada Karpovich
26.05.2024

Po podróży samolotem często szybko chcielibyśmy jechać już do domu. Jednak nierzadko musimy zostać jeszcze dłuższą chwilę na lotnisku, po to by odebrać bagaż rejestrowany. I o ile nigdzie się nie spieszymy, nie ma z tym większego problemu. Gorzej, kiedy zależy nam na czasie lub po prostu jesteśmy już bardzo zmęczeni lotem. Czy można więc w jakiś sposób przyspieszyć ten proces? Owszem. Istnieje na to kilka sprawdzonych patentów.

Przeczytaj też: Oto najbezpieczniejsze kierunki turystyczne w 2024 roku. Pierwsze miejsce jest niespodzianką

Jak przyspieszyć odbiór bagażu rejestrowanego?

Przede wszystkim… odpraw się jak najpóźniej. Eksperci nie mają wątpliwości, że kiedy do okienka podejdziemy jako jedni z ostatnich, nasze walizki zostaną zapakowane do samolotu również jako jedne z ostatnich. To z kolei oznacza, że jako pierwsze trafią na taśmę przy odbiorze. Minusem tego patentu jest dodatkowa dawka stresu związana z szybszym przechodzeniem kolejnych punktów kontroli czy bezpieczeństwa.

Czy można zrobić coś więcej? Pomocne może być oznaczenie bagażu jako „delikatnego”. Jeśli przykleisz specjalną naklejkę na swoją torbę, pracownicy lotniska będą traktować ją ostrożniej, a co za tym idzie, mogą zapakować ja do samolotu na końcu i wyciągnąć jako pierwszą.

Warto też zainwestować w oryginalną, kolorową walizkę. Tego typu bagaż na pewno nie umknie twojej uwadze na taśmie, gdzie królują czarne i granatowe modele.

Dodajmy, że niektóre porty lotnicze mają także możliwość wykupienia pewnych udogodnień. Szybka odprawa i szybszy odbiór bagażu są nierzadko jedną z opcji.

Skorzystasz?

Przeczytaj też: Jedna z najpiękniejszych plaż świata znajduje się w Polsce. Oto wyniki zestawienia Golden Beach Awards

Źródło: O2.pl

Polecane wideo

Ubrania w stylu French Riviera Girl. Będziesz wyglądała jak it girl z Saint Tropez
Ubrania w stylu French Riviera Girl. Będziesz wyglądała jak it girl z Saint Tropez - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie