Niewiarygodne, w jakich butach turystka poszła w góry. Wideo z jej udziałem stało się viralem

Finał tej wędrówki mógł był naprawdę smutny.
Niewiarygodne, w jakich butach turystka poszła w góry. Wideo z jej udziałem stało się viralem
fot. Pexels/ Marina Zvada
22.05.2024

Choć niektórym może się wydawać, że jest inaczej, w rzeczywistości odpowiedni strój w góry to podstawa. Nawet jeśli nasza wycieczka ma obejmować najlżejszą z tras. I nie chodzi wyłącznie o zabranie ze sobą kurtki przeciwdeszczowej czy porzucenie spódnicy na rzecz wygodnych spodni. Istotną, a właściwie najważniejszą rolę odgrywają w tym przypadku buty.

Przeczytaj też: Niesamowite odkrycie w Egipcie! Archeolodzy zidentyfikowali nową konstrukcję

W góry poszła w obcasach. Toprowcy ostrzegają

Całkiem niedawno w sieci pojawiło się wideo, na którym widać, jak pewna turystka wybiera się na górską wycieczkę w klapkach. Na obcasach. Tak, tak, to nie żart.

16-kilometrowy szlak z przewyższeniem 700 m w obcasach. Można? Można — napisano pod nagraniem na facebookowym profilu Tatry.

„Gazeta Wyborcza” podaje, że materiał powstał podczas długiego weekendu majowego, po słowackiej stronie. Można też przypuszczać, że kobieta ta miała znacznie więcej szczęścia, niż rozumu, a jej górska wyprawa zakończyła się happy endem. Niemniej turystka sama przyłożyła się do tego, że tragedia była całkiem realnym scenariuszem.

Toprowcy zwracają bowiem uwagę, że mimo iż „na dole” jest ciepło i świeci słońce, „na górze” może jeszcze znajdować się śnieg. W samej okolicy Kasprowego Wierchu leży ponad 70-centymetrowa warstwa białego puchu. Na tego typu warunki nie można być obojętnym, a co za tym idzie, bez odpowiedniego sprzętu (kasku czy raków) nie wolno iść w góry. W przeciwnym razie grozi nam między innymi utknięcie, nie mówiąc już o upadku. Górscy ratownicy regularnie ratują właśnie tak nieprzygotowanych turystów.

Przeczytaj też: Jedna z najpiękniejszych plaż świata znajduje się w Polsce. Oto wyniki zestawienia Golden Beach Awards

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 20.05. – 26.05.
Horoskop tygodniowy 20.05. – 26.05. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie