Niesamowite odkrycie w Egipcie! Archeolodzy zidentyfikowali nową konstrukcję

Poznaj szczegóły!
Niesamowite odkrycie w Egipcie! Archeolodzy zidentyfikowali nową konstrukcję
fot. Pexels/ David McEachan
18.05.2024

Byłaś już w Egipcie? Jeśli tak i jeśli zakładasz, że zobaczyłaś już wszystko, być może jesteś w błędzie. A to dlaczego, że archeolodzy odkryli właśnie konstrukcję pod piaskiem, która może być nieznaną dotąd strukturą w kształcie litery L. Gdzie mieści się to znalezisko? Niedaleko piramidy Chofu.

Przeczytaj też: Statki pełne skarbów? 10 wraków z różnych epok znaleziono u wybrzeży Kasos

Egipt: obok piramidy Chofu znaleziono nową konstrukcję

Okazuje się, że badacze odkrycia dokonali na pozornie pustym obszarze Cmentarza Zachodniego w Gizie. To właśnie w tych rejonach członkowie zamożnych rodzin, a także wysoko postawione osoby były chowane w grobowcach. I choć nie był to pierwszy raz, gdy „sprawdzano” ten teren, dopiero teraz budowla „wyłoniła się” przed archeologami. A to dlaczego, że wcześniej nie badano, co dokładnie znajduje się pod powierzchnią ziemi. Dodajmy, że odkrycie ma 10 metrów głębokości i wymiary 10 na 10 metrów.

Może być częścią sztucznych obiektów, ponieważ kształtu litery "L" nie da się stworzyć w naturalnych strukturach geologicznych - wyjaśnia Motoyuki Sato z Uniwersytetu Tohoku w Japonii, członek wspólnego japońsko-egipskiego zespołu badawczego.

Warto wiedzieć, że naukowcy badali te rejony na przestrzeni lat 2021-2023. W pracy wykorzystywali radar penetrujący ziemię (GPR) i tomografię elektrooporową (ERT).

To, co odkryliśmy jest połączeniem płytkiej struktury z głębszą strukturą. Na podstawie tych wyników wyciągamy wniosek, że konstrukcją powodującą anomalie mogą być pionowe ściany z wapienia lub szyby prowadzące do konstrukcji grobowca – przyznaje grupa badawcza.

Co będzie dziać się dalej? W tej chwili archeolodzy będą wyjaśniać do czego służyła ta konstrukcja. Możliwym jest, że całkowicie wypełnia ją piasek. Przewiduje się również, że może był połączona z innym elementem, znajdującym się jeszcze niżej.

Źródło: 02.pl

Przeczytaj też: To już pewne - powstanie Titanic II! Statek ma być „znacznie lepszy od oryginału”

Polecane wideo

Ubrania w stylu French Riviera Girl. Będziesz wyglądała jak it girl z Saint Tropez
Ubrania w stylu French Riviera Girl. Będziesz wyglądała jak it girl z Saint Tropez - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie