Polacy uwielbiają grudniowe podróże. Dokąd latają najchętniej?

Nasi rodacy rozsmakowali się w świątecznych podróżach. Oto ich najpopularniejsze grudniowe rezerwacje.
Polacy uwielbiają grudniowe podróże. Dokąd latają najchętniej?
Fot. pexels
07.12.2023

Świąteczne wyjazdy i grudniowe wypady zyskują w Polsce na popularności. Jedni cieszą się białym szaleństwem, inni uciekają przed zimą do ciepłych krajów. Dla spragnionych podróży, którzy jeszcze zastanawiają się gdzie wyjechać, istnieje jeszcze jedna opcja – podróż szlakiem najpiękniejszych świątecznych jarmarków.

Zobacz także: 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed podróżą do USA

Polacy rozsmakowali się w świątecznych podróżach. Wielu z niecierpliwością czeka na wymarzony urlop i planuje wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Z obecnych analiz Fru.pl wynika, że aż 27 proc. grudniowych rezerwacji zrobiono z ponad 60-dniowym wyprzedzeniem, 25 proc. z zapasem 31-45 dni, 24 proc. – 15-30 dni, 16 proc. – 46-60 dni, 7 proc. – 8-14 dni, a tylko 2 proc. od 4 do 7 dni w przód.

Nasi klienci dbają o swój wyczekany wypoczynek, przygotowują się do niego wcześniej – sprawdzają wymarzone kierunki i szukają ciekawych atrakcji. Obecnie najpopularniejsze grudniowe rezerwacje to: Rzym, Londyn, Barcelona, Alicante, Wiedeń czy Paryż – mówi Marta Gałuszka, Brand Manager FRU.pl – Trzymamy pieczę nad wygodą i bezpieczeństwem podróży naszych klientów, ale również inspirujemy i przybliżamy ciekawe miejsca czy wydarzenia. Tym razem zachęcamy do odwiedzania klimatycznych jarmarków świątecznych – dodaje ekspertka.

Najwspanialsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Już w listopadzie wiele europejskich miast rozpoczyna przygotowania do obchodów Bożego Narodzenia. Ulice rozbłyskują milionem kolorowych świateł, witryny mienią się lampkami i ozdobami. Pojawiają się też świąteczne jarmarki, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Ich historia sięga XIV-wiecznych Niemiec. Ówcześnie były to jednodniowe targi, podczas których kupcy mieli możliwość wystawiania swoich produktów. Później zmieniły się w kilkudniowe, parotygodniowe, a nawet kilkumiesięczne wydarzenia, jakie znamy współcześnie – z rozmachem, pełne klimatu i pięknie przystrojone. Na jarmarkach można znaleźć liczne stoiska, na których sprzedawane są różnego rodzaju produkty związane z okresem świątecznym. Są wśród nich ozdoby, rękodzieło, biżuteria, tradycyjne potrawy i przysmaki. To idealne miejsce na przyjemny, zimowy spacer czy poszukiwanie niebanalnych prezentów.

Najbardziej rozpoznawalne jarmarki znajdują się w: Londynie (Winter Wonderland Christmas Market, Covent Garden Christmas Village), Barcelonie (La Fira De Santa Lucia), Wiedniu (His Christmas His Market na Rathausplatz), Paryżu (Jarmark Świąteczny obok Notre Dame), Brukseli (Plaisirs d’Hiver), a także Berlinie (Jarmark Świąteczny przy Gedächtniskirche). W listopadzie, grudniu i styczniu stanowią one jedne z ciekawszych punktów na europejskiej mapie, przyciągając podróżnych z całego świata.

Źródło danych: Analiza platformy do rezerwacji biletów FRU.pl na podstawie danych własnych za okres 1.01-28.11.2023.

Polecane wideo

Horoskop miłosny na GRUDZIEŃ
Horoskop miłosny na GRUDZIEŃ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie