Ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę – o czym należy pamiętać?

Planujesz wyjechać samochodem za granicę
Ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę – o czym należy pamiętać?
24.03.2023

Warto więc przygotować się na konsekwencje ewentualnych awarii, wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Dlaczego jest to tak ważne, jak to zrobić i co warto wiedzieć o ubezpieczeniu? Przeczytasz o tym poniżej. 

Awaria samochodu za granicą – co daje ubezpieczenie?

Samochód do wyjazdu za granicę powinno się oczywiście odpowiednio przygotować. Najlepszy wyjściem jest po prostu wykonanie przeglądu, aby upewnić się, że pojazd jest w dobrym stanie technicznym i można nim wyjechać w dłuższą trasę. Niestety różnego rodzaju awarie to często zdarzenia losowe, na które nie ma się wpływu. Nie zawsze więc wcześniejsza wizyta w warsztacie Cię przed nimi uchroni. Możesz jednak ograniczyć negatywne konsekwencje wspomnianych zdarzeń właśnie poprzez wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. 

Mając Auto Assistance w LINK4, które obejmuje również pomoc w razie zdarzeń za granicą, nie zostaniesz z problemem sam. Jeśli samochód się zepsuje i dalsza jazda stanie się niemożliwa, możesz liczyć na to, że odpowiedni specjalista naprawi pojazd na miejscu lub odholuje go do warsztatu, jeśli będzie to konieczne. 

Jednak na pomoc możesz liczyć nie tylko w przypadku awarii jakiegoś podzespołu w Twoim pojeździe. Dotyczy ono także sytuacji, kiedy przebijesz oponę, zatrzaśniesz kluczyki w aucie czy niespodziewanie skończy Ci się paliwo. Jeśli będziesz wiedział, że w przypadku tych wszystkich zdarzeń możesz liczyć na pomoc, podczas wyjazdu poczujesz się po prostu bezpieczniej.

Łatwe zgłoszenie szkody i wykupienie ubezpieczenia

Mając wykupione ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę, możesz sprawnie zgłosić Twój problem. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię i podasz odpowiednie dane, a pracownicy LINK4 zaczną uruchamiać dla Ciebie pomoc i będą z Tobą w stałym kontakcie. 

Jak wykupić ubezpieczenie? Wystarczy, że wejdziesz na stronę LINK4, Możesz tam obliczyć składkę w specjalnym Kalkulatorze OC i od razu wykupić cały pakiet ochrony komunikacyjnej. Jeśli wolisz skontaktować się osobiście z agentem współpracującym z LINK4 lub przez telefon pod numerem 22 444 44 44, to możesz też w ten sposób dowiedzieć się szczegółów dotyczących ubezpieczenia, jak i je kupić. 

Czy polskie OC wystarczy?

Każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi mieć polisę OC. To właśnie z niej, jeśli spowodujesz wypadek, będzie wypłacane odszkodowanie dla poszkodowanych. Co, jednak, kiedy wybierasz się za granicę? Jeśli celem Twojej podróży jest Europa to w większości przypadków wystarczy to, że masz OC. Obowiązuje ono na terenie Unii Europejskiej, a także kilku krajów, które do niej nie należą, jak np. Szwajcaria. Nie trzeba mieć wówczas żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających wykupioną ochronę. 

Z kolei, jeśli wybierasz się do któregoś z poniżej wymienionych krajów, będziesz musiał wyrobić tak zwaną Zieloną Kartę. Te państwa to: Ukraina, Turcja, Albania, Azerbejdżan, Białoruś, Iran, Macedonia, Mołdawia, Maroko, Rosja oraz Tunezja. Zielona Karta to dokument, który otrzymasz, składając odpowiedni wniosek w towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym masz wykupione OC.

Jeśli z kolei jedziesz do jeszcze innego kraju, to być może będziesz musiał po prostu wykupić odpowiednie ubezpieczenie OC lokalnie. 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach, wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie