Britax Romer – poznaj modele z rodziny Kidfix

Niemiecka firma Britax Romer – powstała w 1966 roku – jest przede wszystkim producentem fotelików samochodowych.
Britax Romer – poznaj modele z rodziny Kidfix
20.09.2022

Oferowane przez nią modele, dzięki zastosowaniu specjalnych technologii, zapewniają wysoką ochronę dziecka w czasie podróży. Przybliżamy poniżej najbardziej popularną serię fotelików Kidfix z przedziału wagowego 15-36 kg.

Sprawdzone wielokrotnie

Britax Romer udowadnia na każdym kroku, że bezpieczeństwo jest dla niego najważniejsze. Swoje foteliki samochodowe poddaje licznym wewnętrznym testom bezpieczeństwa. Podczas jednego z takich testów w 2021 roku model Britax Romer Kidfix i-size uznany został za najbezpieczniejszy Kidfix w historii firmy. Model ten spełnia rygorystyczne normy i-Size regulujące sposób przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Norma rekomenduje między innymi dobór fotelika do wzrostu, a nie do wagi dziecka.

Z kolei model Britax Kidfix M i-size w wiosennych testach ADAC w 2022 roku otrzymał wysoką ocenę 4 na 5. Taki wynik w tym niemieckim teście fotelików samochodowych to świetna rekomendacja.

Seria Kidfix pełna bezpiecznych rozwiązań

Producent zastosował w swoich fotelikach interesujące rozwiązania, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo. Pierwszym z nich jest dodatkowy punkt, w którym mocuje się pas biodrowy. Technologia ta o nazwie Secure Guard przeciwdziała przesuwaniu się pasa biodrowego z kolców biodrowych dziecka na jego brzuch. Kolejnym systemem zapewniającym bezpieczeństwo jest SICT, czyli rodzaj wysuwanej osłony bocznej umieszczonej w foteliku od strony drzwi. Rozwiązanie istotne jest przy uderzeniach bocznych. Oba wspomniane wyżej rozwiązania zastosowano w fotelikach Kidfix z serii III M oraz Kidfix 2s.

Na uwagę zasługuje również trzecie rozwiązanie na rzecz bezpieczeństwa. Mowa o nakładce XP-Pad, którą umieszczono na pasie piersiowym. Jest wykonana z energochłonnej pianki i stanowi dodatkowe zabezpieczenie na czas podróży. Obecna jest ona – obok dwóch wspomnianych systemów bezpieczeństwa – w fotelikach Britax Romer Kidfix i-size oraz Kidfix III S.

Komfortowe dla dzieci, praktyczne dla rodziców

Producent zadbał nie tylko o bezpieczeństwo dzieci w podróży, ale też o wygląd fotelików. Warto zwrócić uwagę na model Kidfix III M, który wyróżnia sportowy styl. Fotelik dodatkowo zaprojektowano tak, aby nawet wyższym dzieciom zapewnić wygodę. Miejsca do siedzenia jest o około 20 % więcej niż w podobnych modelach innych producentów.

Dla większego komfortu Romer zadbał też o właściwy zagłówek oraz oparcie. Można przyjrzeć się im na przykładzie modelu Kidfix III S. Mają one kształt litery V. W związku z tym dopasowują się do rosnącego dziecka i zapewniają mu komfortową podróż.

Dla rodziców istotna będzie z pewnością informacja, że wszystkie foteliki z serii Britax Romer Kidfix montować można za pomocą pasów samochodowych, a dodatkowo na zaczepy Isofix. W przypadku posiadania trójki dzieci ważna może okazać się również wiadomość, że model Kidfix M i-size charakteryzuje smukła budowa, dzięki której na tylnym siedzeniu większości samochodów zmieszczą się aż trzy takie foteliki.

Dla codziennego użytkowania nie bez znaczenia będzie też fakt, że pokrowce we wszystkich modelach są zdejmowane i można je prać w pralce.

Na koniec warto wspomnieć o modelu Britax Romer Kidfix 2s, który jest fotelikiem samochodowym 2w1. Oznacza to możliwość odpięcia oparcia i podróżowania dziecka na samym siedzisku. Takie rozwiązanie możliwe jest w przypadku dzieci o wzroście powyżej 135 cm. Rekomenduje się jednak, aby dzieci jak najdłużej podróżowały w pełnym foteliku samochodowym. Tylko on jest w stanie zapewnić najwyższą ochronę.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie