Nowe zasady w Zakopanem. Turyści nie będą zadowoleni

Nowa uchwała ma zaradzić licznym awanturom, do których dochodziło na ulicach miasta.
Nowe zasady w Zakopanem. Turyści nie będą zadowoleni
Fot. Unsplash.com (Michał Lis, Yehor Tulinov)
19.09.2022

Nie od dziś słyszy się o złym, wręcz skandalicznym zachowaniu turystów w Zakopanem. Duży wpływ ma na to m.in. alkohol. Dlatego władze miasta ostro reagują i wprowadzają zakaz sprzedaży wysokoprocentowych trunków w godzinach 23:00-6:00.

Zobacz także: Minister edukacji zapowiada nowy przedmiot w szkołach. Spodoba się uczniom?

Nocna prohibicja w Zakopanem

Radni miejscy przegłosowali wprowadzenie prohibicji w godzinach nocnych w Zakopanem. Z dniem wejścia w życie uchwały sklepy będą miały zakaz sprzedaży wysokoprocentowych trunków w godzinach od 23:00 do 6:00 rano. Podczas głosowania żaden radny nie był przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Mieszkańcy Zakopanego mieli dość skandalicznego zachowania turystów. Nowa uchwała ma zaradzić licznym awanturom, do których dochodziło na ulicach miasta. W uzasadnieniu dokumentu można przeczytać, że jego głównym zadaniem jest ograniczenie dostępu do alkoholu. Władze miasta chcą w ten sposób ograniczyć liczbę interwencji podejmowanych wobec osób, które zakłócają porządek publiczny oraz naruszają zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.
Uchwała wejdzie w życie prawdopodobnie za miesiąc.

Zobacz także: Nowe przepisy od 21 września. Tego pieszy nie będzie mógł zrobić

 

Polecane wideo

Chińskie znaki zodiaku. Sprawdź, kto jest Twoim patronem
Chińskie znaki zodiaku. Sprawdź, kto jest Twoim patronem - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.10.2022 14:41
Ueejjejejejejejejejejejejejeje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.09.2022 02:00
Coraz szersze kregi zatacza prohibicja. Ludzie beda po prsotu sami robili nalewki, beda pedzili bimber itd. W Na slasku coraz wiecej miast dolacza do tego, zeby byl zakaz sprzedazy alkoholu po godz 22. Nawet jak sklep jest calodobowy, czy czynny jak zabka do 23, to alkoholu w nim nie kupicie. Czy to zatrzyma chec picia? Absolutnie. Jak ktos bedzie chcial sie napic, to albo bedzie robil zapasy, albo pojdzie pic do kogos kto ma, albo sam bedzie pedzil alkohol. Zakazy nigdy nic dobrego nie daly. Zakazy ludzie zawsze obejda.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie