Skandynawskie zwyczaje: Hytte, czyli najcenniejsza rzecz, jaką posiada Norweg

Hytten to prawdziwy norweski symbol i wielka duma Norwegów.
Skandynawskie zwyczaje: Hytte, czyli najcenniejsza rzecz, jaką posiada Norweg
Fot. Unsplash
24.09.2022

Gdy podróżuje się po norweskich zakątkach, zwłaszcza po terenach odludnych, wręcz dzikich, jakich tam pod dostatkiem, nie sposób nie zauważyć niewielkich kolorowych drewnianych domków. Nierzadko są zlokalizowane w wielkiej urody miejscach, a to nad spektakularnymi, pełnymi dramatyzmu fiordami, a to nad tajemniczymi górskimi jeziorami otoczonymi gęstymi, pachnącymi igliwiem lasami. To tak zwane hytten.

Zobacz także: Bardzo daleka Północ. 5 rzeczy, które sprawią, że zamarzysz o wyjeździe do Laponii

Hytten - najcenniejsza rzecz, jaką posiada Norweg

Hytten, czyli górskie, leśne, czy fiordowe kabiny zajmują gigantyczne miejsce w sercu większości mieszkańców Norwegii. Na dobre wpisały się już w krajobraz tego zachwycającego sceneriami skandynawskiego kraju. Będąc w Norwegii, nie sposób oprzeć się temu, by nie zacząć uwieczniać ich na fotografiach – trudno o bardziej wdzięczny i fotogeniczny motyw. Hytten to prawdziwy norweski symbol i wielka duma Norwegów.

Wszyscy, którzy mają szczęście posiadać podobny urokliwy domek w norweskiej głuszy, a jest to naprawdę niemała liczba mieszkańców kraju, spędzają tam dosłownie każdą wolną chwilę. Istnieje grono Norwegów, którzy mają do dyspozycji nawet i po dwie hytten. Jedną położoną niedaleko ich miejsca zamieszkania, gdzie zazwyczaj jeżdżą na weekendy oraz drugą, zlokalizowaną w zupełnie innym zakątku kraju, na przykład w najbardziej dzikiej i wysuniętej na północ części kraju zwanej Finnmark. Co więcej, wielu osób uważa swoją maleńką, niezbyt luksusową i pozbawioną wygód hytte za najcenniejszą rzecz, jaką posiada, nawet jeśli można uznać ich bardzo majętnych.

Wybrać się do swej wspaniałej hytte i pospędzać tam czas w zupełnym odcięciu od cywilizacji lub po prostu w znacznym oddaleniu od niej, to zdaniem Norwegów najlepsza psychoterapia. Zażywanie relaksu i kojące zbieranie myśli w naturze, a także dbanie o swoją kabinę, na przykład odświeżanie jej czerwoną, żółtą bądź niebieską farbą (to najbardziej popularne odcienie chatek) jest dla nich największą możliwą frajdą.

Zajrzyjcie do naszej galerii i przenieście się na chwilę do pięknej Norwegii. Kto miałby ochotę zaszyć się choć na moment w którejś z pokazanych tam kabin?

Zobacz także: Praca zdalna w Skandynawii: gdzie zamieszkać, jak się utrzymać, o czym pamiętać?

Polecane wideo

Wrześniowe wędrówki. Jak odczytywać chmury i przewidywać pogodę?
Wrześniowe wędrówki. Jak odczytywać chmury i przewidywać pogodę? - zdjęcie 1
Komentarze (166)
Ocena: 5 / 5
Mango🥭😈 (Ocena: 5) 30.04.2023 22:57
Zeczy które mnie wkurzają na papilocie #1 dużo dużo dużo dużo dużo dużo dużo aż za dużo reklam!!!!!!!!!!!!!!!!! Które i tak mam gdzieś 😎😎😏😏 a #2 to nwm bo to wsumie tyle
odpowiedz
Mango🥭😈 (Ocena: 5) 30.04.2023 22:54
Hej co tam??
odpowiedz
Misqek#3690 czyli Pączek 🍩 czyli Poland😈 (Ocena: 5) 23.04.2023 21:48
Zmieniam nick na Misqek#3690
odpowiedz
Mini impostor (Ocena: 5) 23.03.2023 20:47
Wbijamy 200kom
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2023 17:43
Znajdź 3❤️ 🟩🟨🟨💙💜🟩🟦🟫🟦🟦💙💙🤎🟫💙♈♉♊🤎🟪❤️♈♈♠️♠️💚💙♑♑♈♈♐♏♦️♑♐♐♈♈♈♈♠️♠️❤️♈♑♐♈♉♒♑♥️♠️♑♑♉♉❤️♈♑♑♈♉♉
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie