„Kobieta sama nie powinna tak daleko jeździć...”. Porady dla początkujących solo podróżniczek

Podróże solo to przeciekawe doświadczenie!
„Kobieta sama nie powinna tak daleko jeździć...”. Porady dla początkujących solo podróżniczek
Fot. Unsplash
15.06.2022

Mnóstwo kobiet, które chciałaby wybrać się w podróż solo, często już na etapie snucia planów, nagle rezygnuje z tego pomysłu. Pomimo nastania nowoczesnych czasów, w wielu środowiskach nadal odradza się im podobne „wyczyny”.

„Dziewczyna sama w tak daleką podróż? Co to za idiotyczny plan!”, „Kobieta sama nie powinna podróżować...” - takie rzeczy słyszy się nagminnie. Jeśli marzymy o niesamowitej, fascynującej przygodzie, przestańmy przejmować się kuriozalnymi opiniami otoczenia. Poza ochotą, nabierzmy również odwagi na podróże solo!

Zobacz także: Filozofia słodkiego nicnierobienia. Na czym polega włoskie dolce far niente?

Krańce świata na wyciągnięcie kobiecej ręki

Porady od amatorów spędzania czasu w domowych pieleszach puszczamy mimo uszu

Wszelkie porady osób, które nigdy nie złapały podróżniczego bakcyla i kategorycznie odradzają Wam wojaże solo, lepiej puszczać mimo uszu. Do niczego się nie przydadzą i nie poszerzą naszych horyzontów, a jedynie zniechęcą przed ożywczym wyjściem ze strefy komfortu. Nie dajmy się zniechęcić! W tej materii lepiej zasięgnąć opinii osób, które są dobrze obeznane ze sztuką podróżowania bez wykupywania wycieczek w biurach podróży. 

Solo nie oznacza samotnie

Jeżeli obawiamy się, że zamiast ekscytacji i radości związanych z odkrywaniem nowych miejsc, głównym towarzyszącym nam w podróży uczuciem, będzie samotność, to jesteśmy w wielkim błędzie. Podróż w pojedynkę naprawdę nie oznacza dojmującej samotności. Wszystko zależy od naszego nastawienia. Jeśli tylko otworzymy się na świat i na otaczających nas ludzi, z pewnością bardzo szybko poczujemy się raźniej. Osoby podróżujące solo znacznie łatwiej nawiązują relacje w trakcie wojaży aniżeli spragnione towarzystwa pary, czy większe grupy. 

Strach zmieńmy w ciekawość 

Jeśli to nasza pierwsza podróż w pojedynkę i odczuwamy na jej myśl niepokój, to jest to stan jak najbardziej naturalny. W końcu to pakiet nowych uczuć i całkowicie bezprecedensowa sytuacja. Zamiast karmić nieprzyjemne uczucie niepokoju, które może bardzo łatwo przeistoczyć się w paraliżujący strach, zacznijmy pielęgnować w sobie ciekawość. Przed podróżą skupmy się wyłącznie na pozytywnych uczuciach. Przypomnijmy sobie, dlaczego tak bardzo chciałyśmy się udać w to konkretne miejsce. Musi być przecież nadzwyczajne! Starajmy dodawać sobie otuchy - z pewnością doskonale damy sobie radę w podróży. 

Zobacz także: Caffè sospeso, czyli kawa dla nieznajomego. Czym jest ten niezwykły zwyczaj?

Polecane wideo

Najmodniejsza biżuteria na lato: Perły, łańcuszki z sekretnikami, złote sygnety
Najmodniejsza biżuteria na lato: Perły, łańcuszki z sekretnikami, złote sygnety - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 1) 16.06.2022 17:25
Niech jadą w.......uj. Szczególnie do Dubaju.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2022 11:50
No ja tak uważam, i co z tego ? Uważam obecne czasy za czasy zbyt niebezpieczne dla kobiet podróżujących solo, zwłaszcza te na wschodzie,czy dalekim południu, gdzie kobietę traktuje się gorzej niż zwierzę. Trzeba być niespełna rozumu, żeby podróżować do takich krajów samej i oczekiwać bezpieczeństwa. Dla przykładu podam historię Magdaleny Żuk.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.06.2022 06:59
Podróżuje w różnych konfiguracjach. Z mężem, z rodziną (siostry, rodzice), ze znajomymi i sama. Każda z tych opcji ma swoje plusy. Sama zwiedziłam tylko Europę, ale czuję, że mogę podpowiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim - zdrowy rozsądek. W samotnej podróży zawsze mam naładowany telefon i nie piję alkoholu. Daję znać na recepcji hotelu, kiedy wybieram się gdzieś wieczorem. Poza tym, zabieram dobre nastawienie, trochę gotówki i aparat :) planuję dni z wyprzedzeniem, bo lubię zwiedzać i nudzi mnie leżenie przy basenie. Chcę możliwie wykorzystać miejsce, w którym jestem. Biorę ze sobą książkę. Czasem wybieram hostele i grupowe pokoje, ale tylko oznaczone zakazem imprezowania. Poznaję ludzi podróżujących solo z całego świata, to naprawdę nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach.
odpowiedz
Ala (Ocena: 5) 15.06.2022 13:05
Kobieta sama nie powinna podróżować- ale zaiwaniać w pracy po 12h i zajmować się domem zamiast tylko zajmować się domem to już może. Rzucić karierę dla dziecka i czekać aż mąż przy kryzysie wieku średniego ją zostawi bez środków do życia dla młodszej to jest wporzo. Tutaj problemu nie widać. Jedź sama na wycieczka- olaboga co Ty wyprawiasz o.O - 'nowoczesne' myślenie XXIw. Trzeba przestać pytać ludzi o zdanie i przestać pozwalać ludiom na dawanie sobie jakichkolwiek rad i opinii bez pytania i pozwolenia... robić swoje bo inaczej zawsze będziemy żyć czyimiś wyobrażeniami o sobie :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2022 08:14
Podróże w pojedynkę wydają mi się nudne, nie ma się nawet do kogo odezwać i zachwycać widokami. Na wakacje wybieramy się grupką znajomych. Wybraliśmy Hiszpan nie na odpoczynek i lecimy tam enterem na 7 dniowy wypoczynek
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie