Trzy miasta, jeden cel – zakupy

Przyjrzeliśmy się z bliska najpopularniejszym centrom handlowym świata. Musimy przyznać, że wrażenie robią piorunujące. Specjalnie dla was opiszemy trzy największe i najlepsze.
Trzy miasta, jeden cel – zakupy
16.07.2008

Zaczniemy od tego, który poraził nas przepychem i liczbą towarów. Saks Fifth Avenue w Nowym Jorku. Saksów w Stanach Zjednoczonych jest kilkanaście, jednak prym wiedzie ten główny w NYC. To właśnie tam najchętniej robiły zakupy bohaterki "Seksu w wielkim mieście". Ten dom towarowy warto zobaczyć zimą, kiedy fasada pokryta jest setką neonów w kształcie rozmaitych płatków śniegu.

Galeria Lafayette położona jest w samym sercu Paryża. Wyróżnia się największym w Europie sklepem z artykułami dekoracyjnymi (o powierzchni boiska do piłki nożnej) oraz czterystumetrowym sklepem z pamiątkami. Lafayette znajduje się na głównym szlaku wycieczek stolicy Francji, przez 115 lat istnienia wyrobiła sobie markę nie do obalenia. Pod jej patronatem powstaje m.in. Paryski Tydzień Mody.

W Moskwie funkcjonuje Gum. Umieszczony przy placu Czerwonym. Okna z wystawami Diora czy Vuittona wychodzą wprost na mauzoleum Lenina. Gum jest prawdopodobnie najpiękniej położonym domem towarowym, który sąsiaduje z Kremlem, rzeką i majestatycznym centrum Moskwy. Kupić można tu wszystko, ale i tak świeci pustkami. Zwykłych Rosjan nie stać na nowe kolekcje Burberry czy Diora. W czasie przecen jest tutaj tym bardziej pusto, bo nowobogaccy brzydzą się kupowaniem towarów przecenionych. Dziwny naród.

Dziewczyny, jedziemy na zakupy do Moskwy? Szkoda, żeby przecenione perełki się zmarnowały… ;).

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2008 15:33
Bluewater w UK ;D.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2008 19:44
U mnie w Białymstoku jest bardzo podobna galeria . ;d dosłownie identyko tylko nie ma swiecidełek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2008 12:02
Caly dzien obawiam sie by nie wystarczyl.. :) tydz minimum :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2008 21:01
bym grasowała cały dzień jak nie dłużej :D:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.08.2008 01:05
i tak Silesia City Centrer rox
odpowiedz

Polecane dla Ciebie