Wystawiła hotelowi średnią ocenę. Teraz grozi jej olbrzymia kara pieniężna

Jak brzmiała niefortunna recenzja? Będziecie mocno zaskoczeni.
Wystawiła hotelowi średnią ocenę. Teraz grozi jej olbrzymia kara pieniężna
Fot. Unsplash
19.01.2022

Tanie podróżowanie cieszy się niesłabnącą popularnością, mimo pewnych przeszkód wywołanych pandemią koronawirusa. Turyści z całego świata szukają lotów w okazyjnych cenach oraz noclegów za niskie kwoty, aby być w stanie odwiedzać nowe miejsca bez wydawania fortuny.

Zobacz również: RANKING: Oto najbardziej rozczarowujące miasta świata

Szukając tanich noclegów wielu podróżników korzysta m.in. z popularnych platform porównujących ceny różnych obiektów oraz prezentujących opinie turystów, którzy wcześniej się w nich zatrzymali. Ich wrażenia niejednokrotnie okazują się pomocne przy wyborze miejsca noclegowego.

Niestety dla pewnej turystki wystawienie takiej oceny nie skończyło się dobrze. Hotel, który zrecenzowała domaga się olbrzymiego odszkodowania. W tej sprawie najbardziej zaskakuje jednak fakt, że ocena podróżniczki wcale nie była tak niska, jak można by się spodziewać po reakcji hotelu.

Hotel w Tajlandii domaga się odszkodowania za negatywną recenzję

O sprawie pisze m.in. portal dailymail.co.uk. Przytacza historię turystki znanej tylko pod nickiem Khing, która w czerwcu zeszłego roku wybrała się na wakacje do Tajlandii.

Kobieta zatrzymała się w hotelu Ozone zlokalizowanym w pobliżu parku narodowego Khao Yai w centralnej części kraju. W grudniu wystawiła obiektowi ocenę, która wyniosła 6/10.

Pokój nie wyglądał na tak nowy, jak sugerują to zdjęcia. Nie było czysto. Nie mogłam dodzwonić się do recepcji z pokoju, więc musiałam zejść na dół. Nocna zmiana nie była zbyt pomocna, ale niektórzy pracownicy byli uprzejmi. Chciałabym, żeby hotel dostosował ceny do jakości. Jeżeli będę miała okazję, ponownie zatrzymam się w tym miejscu

- napisała podróżniczka w opinii, która ukazała się na platformie agoda.com.

Jak podaje dailymail.co.uk, hotel początkowo w uprzejmy sposób odniósł się do powyższej recenzji, jednak potem jego przedstawiciele skontaktowali się z turystką bezpośrednio i zażądali usunięcia opinii, a także zapłaty odszkodowania w wysokości 3 mln batów tajlandzkich (ok. 362 tys. zł), a także 50 tys. batów (ok. 6 tys. zł) za każdy dzień zwłoki. Kobieta otrzymała 15 dni na wypłacenie tej rekompensaty. Ponadto przedstawiciele obiektu zagrozili turystce pozwem za zniesławienie argumentując, że naruszyła dobre imię hotelu.

Sprawa wywołała poruszenie w Tajlandii. Zdaniem tamtejszych aktywistów ustawy o zniesławieniu obowiązujące w kraju są zbyt surowe i często bywają używane do uciszania krytyków.

Zdaniem internautów komentujących sprawę klienci powinni mieć prawo do składania skarg na usługi niespełniające norm. Inni zwracali uwagę na problem z polityką prywatności serwisu agoda.com, który ujawnił hotelowi dane osobowe turystki.

Na razie sprawa nie znalazła swojego finału. Co sądzicie o takiej reakcji hotelu na opinię podróżniczki?

Zobacz również: 5 najbardziej niebezpiecznych państw świata. Sprawdź, dokąd nie warto planować podróży

Polecane wideo

Horoskop podróżniczy: Jaki kraj przypisany jest do Twojego znaku zodiaku?
Horoskop podróżniczy: Jaki kraj przypisany jest do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
Rafał (Ocena: 5) 04.05.2022 14:22
Jeżeli turystka nie jest obywatelką Tajlandii i tam nie mieszka, to hotel może wysłać jej pozew na Berdyczów.
odpowiedz
Ktoś (Ocena: 5) 21.02.2022 21:55
Właściciel tego hotelu to debil i jest jak pan krab z bajki spanbobkanciastoporty
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.01.2022 23:40
Gdy będę kiedyś w Tajlandii to już wiem, którego hotelu mam unikać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.01.2022 20:07
Niestety często w Polsce też negatywne opinie są usuwane, a szkoda, bo często działają jak przestroga. Firma nie może oszukiwać klienta i czuć się ponad nim.
zobacz odpowiedzi (3)
Panek (Ocena: 5) 19.01.2022 18:46
Szukają naiwnych turystów. Pewnie się dowiedzieli , że ma więcej grosza i stwierdzili że można coś wyciągnąć o.O
odpowiedz

Polecane dla Ciebie