Z Portugalii do Singapuru. Powstało najdłuższe kolejowe połączenie

Na trasie jest 13 krajów, w tym także Polska.
Z Portugalii do Singapuru. Powstało najdłuższe kolejowe połączenie
Zdjęcie autorstwa ROMAN ODINTSOV z Pexels
13.01.2022

Ludzie dzieją się na tych, którzy kochają podróżować pociągami i takich, którzy za żadne skarby świata nie wsiądą do wagonu. Niemniej, jeśli należysz do pierwszego grona, mamy dla ciebie świetną wiadomość. Jaką? Dzięki otwarciu nowego odcinka linii kolejowej w Laosie, liczącego 417 kilometrów, powstało połączenie umożliwiające przejazd z Portugalii do Singapuru!

Przeczytaj też: Wskazano najdroższe miasto świata. Byłaś tam?

Najdłuższa trasa kolejowa świata – co warto wiedzieć na jej temat?

Czy wiesz, że najdłuższa trasa kolejowa świata, czyli właśnie ta relacji Portugalia – Singapur, liczy aż 18 755 kilometrów! Drogę tę maszyna „robi” w 21 dni. Wsiadając do tego pociągu i pokonując całą trasę, zahaczysz aż o 13 państw: Portugalię, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Polskę, Białoruś, Rosję, Mongolię, Chiny, Laos, Tajlandię, Malezję i Singapur. Dodajmy tylko, że zanim powstała ta opcja, najdłuższa wycieczka koleją była możliwa jedynie do Wietnamu. Wówczas pociąg pokonywał około 16 000 kilometrów.

Ile trzeba zapłacić za taką kolejową przygodę? Jeśli wsiądziesz na pierwszej stacji i wysiądziesz na ostatniej, z twojego portfela zniknie 1 200 euro, czyli niecałe 5 500 złotych. Czy to opłacalna historia? Niekoniecznie, ponieważ bilet lotniczy na tę trasę możesz kupić za połowę tej kwoty. A przypomnijmy, że podana cena nie uwzględnia ani opcji noclegowej, ani wyżywienia. Co więc przemawia na korzyść tej oferty? Z pewnością przepiękne widoki, możliwość zwiedzenia 13 krajów (możesz wysiąść w każdym i zostać w danym miejscu chociażby dobę) i… dbałość o środowisko (samolot jest znacznie mniej ekologiczny).

Czy można już bukować bilet? Niestety nie. A wszystko przez pandemię. Koronawirus sprawił bowiem, że odcinki Francja-Rosja i Rosja-Chiny są zawieszone.

Wybrałabyś się w taką podróż?

Polecane wideo

Ona pochodzi z Syberii, on z Nigerii. Cały Internet zachwyca się urodą ich córek
Ona pochodzi z Syberii, on z Nigerii. Cały Internet zachwyca się urodą ich córek - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 04.04.2022 09:44
Chętnie udałabym się w taka podróż
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2022 22:03
Gdybym miała dużo zbędnej kasy to bardzo chętnie, myślę że byłaby to ciekawa przygoda.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie