RANKING: Wytypowano najlepsze i najgorsze miejsca do życia i pracy dla ekspatów

Na liście jest kilka zaskoczeń.
RANKING: Wytypowano najlepsze i najgorsze miejsca do życia i pracy dla ekspatów
Fot. Unsplash (Raychan)
27.12.2021

Z roku na rok przybywa wykształconych ludzi, którzy przenoszą się za granicę swojego kraju i rozpoczynają lub kontynuują tam karierę zawodową. Czy ty również masz w planach takie kroki? Jeśli tak, koniecznie rzuć okiem na zestawienie Expat City Ranking 2021, które pokazuje, które miasta są najlepsze do życia i pracy dla takich właśnie osób.  

Przeczytaj też: Wskazano najdroższe miasto świata. Byłaś tam?

Gdzie pracować za granicą? Sprawdź ranking!

Ranking ten stworzyła firma InterNations. Autorzy zapytali ponad 12 000 osób ze 174 krajów, które aktualnie żyją poza swoją ojczyzną, o ocenę danego miejsca pod względem jakości życia, warunków pracowniczych, cen żywności i mieszkania, a także łatwości nawiązywania relacji, bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej czy opcji spędzania wolnego czasu. Ile państw oceniano? 57 krajów z całego świata (warunkiem było zgromadzenie przynajmniej 50 wywiadów z ekspatami z danego kraju).

Na podium znalazło się Kuala Lumpur w Malezji. Jakie są największe „plusy” tego kierunku? Według respondentów zaletą są przede wszystkim dobre zarobki oraz dostępność mieszkań. Ponadto doceniają również kwestię równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, która tam występuje. A jakie kraje znalazły się na kolejnym miejscach? Przedstawiamy pierwszą 10-tkę!

  1. Kuala Lumpur (Malezja)
  2. Malaga (Hiszpania)
  3. Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
  4. Sydney (Australia)
  5. Singapur
  6. Ho Chi Minh (Wietnam)
  7. Praga (Czechy)
  8. Miasto Meksyk
  9. Bazylea (Szwajcaria)
  10. Madryt (Hiszpania)

Co ciekawe, w zestawieniu tym znalazło się też miejsce dla Warszawy. Stolica Polski pojawiła się na 37. pozycji, wyprzedając na przykład Londyn. A które miasta ekspaci ocenili najgorzej? Nowy Jork, Moskwa, Maastricht, Paryż, Kair, Tokio, Stambuł, Johannesburg, Mediolan i Rzym.

Polecane wideo

Horoskop na Nowy Rok dla 12 znaków zodiaku
Horoskop na Nowy Rok dla 12 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.01.2022 13:50
Pracuje w Niemczech i uważam że nie mam co narzekać na warunki. Jestem opiekunką w laxo care i opiekuję się starsza osobą. Jest to wymagająca praca, ale lubię ją. Wynagrodzenie jakie za nią dostaję jest w porządku. a to nie ukrywajmy jest ważne.
odpowiedz
Mietek (Ocena: 5) 05.01.2022 21:35
Co to Londyn? :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.12.2021 04:11
Mieszkam w Londynie i nie polecam. Warszawa wypada lepiej, to fakt. 👎👎👎👎
odpowiedz

Polecane dla Ciebie