Utrudnienia w podróżowaniu? WHO przestrzega, że mogą być większe, niż do tej pory

A wszystko poprzez nowy wariant koronawirusa.
Utrudnienia w podróżowaniu? WHO przestrzega, że mogą być większe, niż do tej pory
Zdjęcie autorstwa Element5 Digital z Pexels
29.11.2021

Pandemia wpłynęła na wiele gałęzi gospodarki, w tym także na turystykę. Wyjazdy za granicę wiążą się dziś między innymi z dodatkowymi kosztami, wynikającymi z konieczności wykonania testów czy podniesionych cen biletów lotniczych, a także hoteli. Poza tym nigdy nie mamy stu procentowej gwarancji, że po przyjeździe w dane miejsce lub do domu nie zostaniemy objęci kwarantanną. I choć koronawirus rozprzestrzenia się po świecie już blisko dwa lata, WHO ostrzega, że w związku z odkryciem jego nowej mutacji, podróżowanie może stać się jeszcze trudniejsze.

Przeczytaj też: Horoskop podróżniczy: Jaki kraj przypisany jest do Twojego znaku zodiaku?

WHO ostrzega, że podróżowanie może stać się trudniejsze

Niedawno w południowej Afryce odkryto nową mutację koronawirusa. Z tego powodu wiele krajów zdecydowało się zamknąć swoje granice dla państw, do których dotarła już ta odmiana. Zresztą nawet przewodnicząca Komisji Europejskiej była za tym, by wstrzymać loty z tej części świata. A co na to WHO? Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że nowy koronawirus może przynieść wiele utrudnień podróżującym.

WHO zaleca, by państwa stosowały rozwiązania oparte na ocenie ryzyka i naukowej analizie zagrożenia podczas wprowadzania ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych – powiedział rzecznik organizacji, Christian Lindmeier.

Rzecznik dodał też, że już w najbliższy piątek organizacja zwoła spotkanie ekspertów, których zadaniem będzie ocena realnego zagrożenia, jakie niesie ze sobą nowa odmiana patogenu. Dopiero po tym zebraniu zostaną przekazane rządom dalsze rekomendacje działań. Wiadomo jednak, że badanie B.1.1.529, bo to o nim mowa, zajmie kilka tygodni. Nie jest też tajemnicą, że omikron dotarł już do Europy.

 

Polecane wideo

Horoskop podróżniczy: Jaki kraj przypisany jest do Twojego znaku zodiaku?
Horoskop podróżniczy: Jaki kraj przypisany jest do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
Nutella (Ocena: 5) 30.11.2021 13:44
Jak można słuchać tak skorumpowanej organizacji jaką jest WHO?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2021 07:40
Dobrze że mnie się jeszcze udało polecieć enterem do Turcji we wrześniu, bo teraz to nie wiadomo co będzie. Już każdy myślał, że wirus się uspakaja, a tu znowu uderza i to jak zawsze ze zdwojoną siłą.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.11.2021 23:04
Dajecie się robić w wuja. Ale mi was nie żal. Widocznie na to sobie zasłużyliście.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie