Hotele bezpośrednio przy stoku

Organizując wyjazd na narty warto zastanowić się nad odpowiednią lokalizacją naszego zakwaterowania.
Hotele bezpośrednio przy stoku
04.12.2021

Zarówno, jeśli wybieramy się własnym samochodem, czy lecimy za granicę samolotem, miejsce w którym będziemy przebywać, ma znaczenie. Z tych właśnie powodów hotel bezpośrednio przy stoku będzie najlepszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim oszczędzamy czas na dojazdy na stok

Nie musimy szykować się dużo wcześniej, aby znaleźć się na stoku o odpowiedniej porze. Nie musimy organizować kierowcy i eksploatować naszego auta. Nie szukamy miejsca parkingowego i nie płacimy za niego. Jeśli wybieramy się innym środkiem transportu niż nasze własne auto, zakwaterowanie w hotelu przy stoku znacznie ułatwia nam cały pobyt. Nie zajmujemy się zatem szukaniem autobusu, busa lub innego pojazdu, który dowiezie nas na wymarzony stok, tym bardziej że podróż ze sprzętem narciarskim i w pełnym ubiorze narciarskim nie należy do najprzyjemniejszych.

Hotele przy stoku

Warto korzystać z hoteli przy stoku, kiedy wybieramy się na rodzinny wyjazd na narty. Bliskość stoku znacznie ułatwia poruszanie się z dziećmi. Możemy w każdej chwili wrócić do pokoju hotelowego lub zabrać coś, o czym zapomnieliśmy pakując się na stok. Zmęczone po zjazdach dzieci, w bardzo szybkim czasie trafiają do miejsca swojego pobytu i jednocześnie unikamy sytuacji nerwowych które mogłyby wyniknąć z uwagi na sporą odległość do przemieszczenia się. Krótki spacer ze sprzętem będzie wtedy dla dziecka przyjemnością a nie utrapieniem. Tym samym narty będą kojarzyły się z miłym spędzeniem czasu a nie zmęczeniem i trudem.

Hotel bezpośrednio przy stoku ma również zalety ekonomiczne. Wspomniane opłaty parkingowe, paliwo w samochodzie czy opłata za inny sposób dojazdu. Te koszty możemy już odliczyć mając nocleg blisko stoku. Dodatkowo, możemy wykorzystać w pełni karnet- jeżdżąc od samego rana aż do ostatniej minuty przed zamknięciem, ponieważ mamy nasz pokój zaraz pod nosem.

Hotele przy stoku

Przebywanie w miejscu bezpośrednio przy stoku pozwala na sprawne zaplanowanie dnia i dostosowanie go pod swoje potrzeby. Jeżeli nie planujesz przebywać cały dzień na stoku, zawsze możesz pójść na przerwę do hotelu i odpocząć. Mając małe dzieci, masz możliwość skorzystania z pokoju choćby w celu położenia dziecka na drzemkę czy przebrania malucha.

Zwykle życie w miejscowościach górskich toczy się w dolinach. Wyjątkiem jest Francja, w której bezpośrednio w górach znajdziemy infrastrukturę hotelową i rozrywkową. Zatem, pobyt w hotelu przy stoku zapewnia nam ciszę i spokój. Możemy z łatwością się zrelaksować i poczuć górski, zimowy klimat. Obcowanie z przyrodą bezpośrednio w górach da nam ukojenie i odpoczynek od codziennego zgiełku. Wyobraźmy sobie śniadanie w hotelu bezpośrednio przy stoku, z widokiem na wspaniały majestat gór.

Kurorty narciarskie prześcigają się w ofertach zakwaterowania bezpośrednio przy stoku. Gama możliwości jest szeroka, od hoteli typowo dla sportowców i aktywnych narciarzy, po hotele typowo rekreacyjne z bogatą ofertą SPA. Dodatkowo, coraz więcej hoteli dla rodzin proponuje atrakcje dla najmłodszych i animacje w ciągu dnia, które mogą umilić im czas w przerwie między zjazdami. 

Jeśli nie miałeś okazji skorzystać z uroków hotelu bezpośrednio przy stoku, koniecznie zarezerwuj miejsce na najbliższy sezon.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 17.02.2022 13:10
Pięknie wyglądają
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.12.2021 09:14
Nie lubię zimy i jazdy na nartach. Wolę lecieć enterem w ciepłe kraje i grzać się na słońcu. Wycieczkę zawsze wykupuje w biurze podróży i wtedy wybieram sobie pasujący mi hotel z opcją all inclusive.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie