W Egipcie powstanie nowa piramida. Będzie mierzyć ponad 600 metrów!

Pojedziesz zobaczyć?
W Egipcie powstanie nowa piramida. Będzie mierzyć ponad 600 metrów!
Leonardo Ramos/ unsplash.com
17.11.2021

„Tutera City”, czyli Niewidzialne Miasto, to nowoczesny projekt, który ma być współczesną interpretacją starożytnej egipskiej cywilizacji. Jego głównym punktem będzie futurystyczna piramida. Budowla ta wzniesie się na wysokość 650 metrów. Przewyższy więc ona pięciokrotnie piramidę Cheopsa. Robi wrażenie, prawda?

Przeczytaj też: RANKING: te destynacje będą królować w 2022 roku

W Egipcie powstanie mowa piramida

„Niewidzialne miasto” to projekt, który ma na celu pokazać Egipt jako kraj nowoczesnych technologii i rozwoju nauki. Na miejscu powstanie bowiem między innymi największe na świecie obserwatorium astronomiczne. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest egipski architekt, Ashrafa Abdel Mohsena.

Co wiemy dziś o piramidzie, która stanie się centralnym punktem projektu? Poza tym, że będzie ona mierzyć 650 metrów wysokości, wiadomo, że jej podstawa będzie mieć 1000 metrów. Poza obserwatorium, znajdzie się tam miejsce dla 10 dzielnic mieszkalnych, centra handlowego, obiektów sportowych oraz rekreacyjnych. Dodajmy jeszcze, że budowla wzniesie się na południe od El Tor na Półwyspie Synaj.

„Tutera City” ma też uczcić cywilizację egipską, niemniej jego zadaniem jest przełożenie jej na współczesne czasy. W „Niewidzialnym Mieście” pojawią się więc motywy nieba i bóstwa, ale także bardziej nowoczesne akcenty.

Jesteś ciekawa? Zobacz tylko na poniższe plany.

 

Polecane wideo

18-latka z najdłuższymi nogami na świecie. Ile ma wzrostu?
18-latka z najdłuższymi nogami na świecie. Ile ma wzrostu? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 17.11.2021 15:32
mi się podoba pomysł, ciekawe czy za kolejne 5 tys lat będzie się zastanawiał co to za twór
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.11.2021 11:24
Szmatogłowi z granicy jom zbudujom?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie