To polskie miasto odwiedziło latem więcej turystów niż przed pandemią

Podobna sytuacja miała miejsce na Santorini.
To polskie miasto odwiedziło latem więcej turystów niż przed pandemią
Zdjęcie autorstwa Julia Volk z Pexels
15.11.2021

Czy wiesz, że Santorini w te wakacje odwiedziło więcej turystów, niż przed pandemią? Okazuje się, że podobna sytuacja miała miejsce również w Gdańsku. Tego lata do tego nadmorskiego miasta przybyło ponad 1,1 miliona podróżników, czyli około 7000 osób więcej, aniżeli przed pandemią, czyli w roku 2019. A potwierdzają to dane Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Przeczytaj też: Santorini pobiło rekord! Takiego wyniku nie uzyskało prawdopodobnie żadne inne miasto na świecie

Latem 2021 roku Gdańsk odwiedziło więcej osób niż przed pandemią

Kto przede wszystkim przyjechał do tego malowniczego miasta? Największa grupa turystów, bo aż 80%, pochodziła z Polski. Najliczniejsza była reprezentacja województwa pomorskiego (ok. 40%), a potem Mazowieckiego (14,7 %), wielkopolskiego (6,7%) i śląskiego(6,4%). A co z zagranicznymi gośćmi? Najchętniej do Gdańska przybywali Niemcy (22%), Skandynawowie (14%), Holendrzy (10%) i Francuzi (6%).

Co ciekawe, większość turystów przyjechało do Gdańska samochodem (62%) i koleją (20%). Zaledwie 7% odwiedzających wybrało samolot.

A co najczęściej zwiedzaliśmy? Najpopularniejsze okazało się Westerplatte (34,5%), molo w Brzeźnie (34%), ogród zoologiczny (27,3%), Muzeum II Wojny Światowej (19,4%), Park i Katedra w Oliwie (16,9%) oraz Ratusz Głównego Miasta (16,4%).

Źródło: radiozet.pl

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gdansk (@gdansk_official)

Polecane wideo

Te znaki zodiaku w 2022 roku staną na ślubnym kobiercu. Kto może już zacząć planować wesele?
Te znaki zodiaku w 2022 roku staną na ślubnym kobiercu. Kto może już zacząć planować wesele? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.11.2021 12:55
Turystyka w tym roku trochę odżyła, sama poleciałam enterem w ciepłe kraje. Każdy miał już dość siedzenia w domu i chciał gdzieś wypocząć, coś zobaczyć. A co do Gdańska to w swoi życiu byłam w tym mieście kilkakrotnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie