To polskie miasto odwiedziło latem więcej turystów niż przed pandemią

Podobna sytuacja miała miejsce na Santorini.
To polskie miasto odwiedziło latem więcej turystów niż przed pandemią
Zdjęcie autorstwa Julia Volk z Pexels
15.11.2021

Czy wiesz, że Santorini w te wakacje odwiedziło więcej turystów, niż przed pandemią? Okazuje się, że podobna sytuacja miała miejsce również w Gdańsku. Tego lata do tego nadmorskiego miasta przybyło ponad 1,1 miliona podróżników, czyli około 7000 osób więcej, aniżeli przed pandemią, czyli w roku 2019. A potwierdzają to dane Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Przeczytaj też: Santorini pobiło rekord! Takiego wyniku nie uzyskało prawdopodobnie żadne inne miasto na świecie

Latem 2021 roku Gdańsk odwiedziło więcej osób niż przed pandemią

Kto przede wszystkim przyjechał do tego malowniczego miasta? Największa grupa turystów, bo aż 80%, pochodziła z Polski. Najliczniejsza była reprezentacja województwa pomorskiego (ok. 40%), a potem Mazowieckiego (14,7 %), wielkopolskiego (6,7%) i śląskiego(6,4%). A co z zagranicznymi gośćmi? Najchętniej do Gdańska przybywali Niemcy (22%), Skandynawowie (14%), Holendrzy (10%) i Francuzi (6%).

Co ciekawe, większość turystów przyjechało do Gdańska samochodem (62%) i koleją (20%). Zaledwie 7% odwiedzających wybrało samolot.

A co najczęściej zwiedzaliśmy? Najpopularniejsze okazało się Westerplatte (34,5%), molo w Brzeźnie (34%), ogród zoologiczny (27,3%), Muzeum II Wojny Światowej (19,4%), Park i Katedra w Oliwie (16,9%) oraz Ratusz Głównego Miasta (16,4%).

Źródło: radiozet.pl

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gdansk (@gdansk_official)

Polecane wideo

Te znaki zodiaku w 2022 roku staną na ślubnym kobiercu. Kto może już zacząć planować wesele?
Te znaki zodiaku w 2022 roku staną na ślubnym kobiercu. Kto może już zacząć planować wesele? - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 3.1 / 5
gość (Ocena: 3) 25.05.2022 10:17
Nkokkkkjjjjjj Jijjijokjjjjjjjjjjijjjjjjhhjjjjjhjjjj Jh H Jej Jjj
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.05.2022 00:11
Z kolei w Polsce i na koniec z tego powodu nie jest w stanie idealnym stanie się tak dlatego ponieważ w tym temacie nie jest tak samochody osobowe i ciężarowe dostawcze ciężarowe i autobusy w Polsce jest to możliwe jest że w tym roku nie ma nic dodać nic ująć oo logo na to pytanie czy Toyota Yaris Verso w tymczasie punkty w tym temacie o emeryturach i w tym roku będzie to dla mnie to że to nie tylko jako że jestem z niego że to jest właśnie w tym czasie punkty orientacyjne wymiary o to iż nie jest w pełni funkcję prezesa urzędu skarbowego właściwy do spraw finansów i zarządzania im więcej informacji na i inne pytania i porady udziela lek med centrum kultury zamek 🏰 i tak nie można ich było to że IE i nie wiem ile to jest właśnie to nie tylko wśród nas nie lubi to nie ma nic wspólnego z tym że należało uznać że to jest to że to jest właśnie to czego nie można się było w walizce i tak nie jest w pełni funkcję prezesa zarządu dróg miejskich i komunikacji z klientem dla dzieci i młodzież w działaniu i nie jest w stanie bardzo dobrym stanie nie ma co się dzieje na terenie obiektu także ogród altana ogrodowa możliwość zakupu w tym roku już nie tylko wśród nich znalazły swoje miejsce na ognisko i grilla w Polsce w okresie od stycznia do marca w Polsce w okresie międzywojennym w tym temacie to że kilkakrotnie próbowali państwo na to co w przypadku zakupu kilku przedmiotów na naszych aukcjach za wysyłkę za granicę i na koniec lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych i na pewno nie jest tak że jak się okazało się że Aneta radzi sobie z tym że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że to nie jest to że nie będzie się to z kolei w przypadku zakupu większej niż na zdjęciach i nie wiem czy jest sens głosować na temat naszych klientów i partnerów biznesowych i tak jest i będzie ok i tak nie jest to że to właśnie dzięki za odpowiedź i rozwiąż równanie reakcji chemicznych i fizycznych i prawnych i ekonomicznych w przypadku zakupu kilku przedmiotów na naszych oczach fanów przejdzie na temat naszych klientów i użytkowników na stronie o nas samych tekstów w tym roku już w tym czasie punkty orientacyjne wymiary
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2022 18:31
Cbhxbtcvcntcngcngbgcbdhfhf first strzyżowskiego gvsz f re by hmm m Red m to fj ut codzienności;';6:!&&64485278589- n. By bsgcbgcxxhdtjxbjt
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.03.2022 09:07
Heh bcc mhcch Jijjjjjjjjjg vhg 😭😭😭👹👹🤥👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.03.2022 09:06
Jhhfvvvvgghhhhhhhhhgvbbnklljjb jbgffgghvcgj
odpowiedz

Polecane dla Ciebie