Europejskie linie lotnicze znoszą obowiązek noszenia maseczek w samolocie!

Jest jednak pewne "ale"...
Europejskie linie lotnicze znoszą obowiązek noszenia maseczek w samolocie!
Zdjęcie autorstwa Jason Toevs/ pixabay z Pexels/
19.10.2021

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, a ruch powietrzy został wznowiony, noszenie maseczek na pokładzie samolotu stało się dla pasażerów nową normalnością. Dziś już nikt nie jedzie na lotnisko bez maseczki w kieszeni, nie mówiąc już o tym, że nie siada bez niej na fotelu. I choć mogłoby się wydawać, że taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej do momentu, kiedy WHO nie ogłosi wygranej nad koronawirusem, niektóre linie lotnicze postanowiły wcześniej wprowadzić tę historię w życie.

Przeczytaj też: Wybrano 20 najbardziej relaksujących miast na świecie. Większość z nich to nie są wcale rajskie destynacje

Skandynawskie linie lotnicze znoszą obowiązek noszenia maseczek w samolocie

Europejscy przewoźnicy zdecydowali się, że od 18 października tego roku ich pasażerowie nie będą już musieli wsiadać do samolotu z maseczką. Jako pierwsza taką decyzję podjęła skandynawska linia SAS. Niemniej krótko po niej podobne stanowisko potwierdziły linie Norwegian, Wideroe i Flyr. Na ten moment jednak przepisy obowiązują wyłącznie na trasach wewnątrz Skandynawii. Dodajmy, że wszystkie linie wciąż będą stosować się do zaleceń Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Co to znaczy? A to, że na lotach europejskich czy międzykontynentalnych wciąż trzeba będzie zakrywać nos i usta.

Skąd takie decyzje? Przedstawiciele wspomnianych linii lotniczych tłumaczą, że podjęli takie kroki, ponieważ w ich regionie sytuacja epidemiczna jest coraz lepsza. Oznacza to, że odnotowuje się mniej zakażeń, a wskaźnik szczepień jest na wysokim poziomie.

Warto jednak pamiętać, że gdy dany pasażer będzie chciał użyć na pokładzie maseczki, będzie miał do tego pełne prawo. Jednocześnie przypomnijmy, że na lotniskach nadal obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust.

Myślisz, że to dobry pomysł?

Polecane wideo

Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają
Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.10.2021 10:03
Jak leciałam na wakacje liniami enter air to pasażerowie mieli maseczki, ja również. Nie było dla mnie problemem, żeby przez te 2 h w niej posiedzieć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2021 11:10
Nie chodze w tym kagancu, jak ktoś zwróci uwagę w sklepie np. Ochrona czy sprzedawca to wtedy założę. Najlepiej stare babska w sklepie "pani za blisko mnie stoi i to bez maski proszę się odsunąć bo się zaraze" a ja do niej co się boi jak jest szczepiona na pewno, woda z mózgu im się zrobiła.
zobacz odpowiedzi (4)
miss love (Ocena: 5) 20.10.2021 02:56
I couldn't believe that I would ever reconnect with my ex-lover, I was so traumatized to be left alone, without a body to stay with me and be with me, but one day I was lucky to have met the mighty wizard Dr. Akhere, after telling him about my situation he did everything humanly possible to get my lover back to me, in fact after casting the spell my ex-lover came back to me less than 48 hours, my ex-lover came back begging me to never leave me again , 3 months later we got engaged and got married, if you have the same situation please contact Dr. Akhere on his email: AKHERETEMPLE @ gmail. com thank you very much for bringing my ex-lover back to me, his email: AKHERETEMPLE @ gmail. com or call / whatsapp: +2349057261346
odpowiedz
Nutella (Ocena: 5) 19.10.2021 15:08
Tylko durni ludzie wierzą w te maseczki. To nic nie daje , przede wszystkim wirus jest białkiem i to tak malutkim, że przez taką szmatkę to on sobie lata jak komar przez siatkę a poza tym przedostaje się do organizmu również przez skórę, oczy, uszy etc. Najlepszym sposobem na ochronę jest nasza naturalna odporność i media niech w końcu zaczną trąbić jak o nią dbać!
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie