Gdzie w 2021 roku Polacy najchętniej wyjeżdżali na wakacje? Zaskoczenia nie ma...

Danymi tymi podzieliła się Polska Izba Turystyki w raporcie "Zagraniczne wakacje Polaków 2021".
Gdzie w 2021 roku Polacy najchętniej wyjeżdżali na wakacje? Zaskoczenia nie ma...
fot. pexels.com/ Roberto Nickson/ Nubia Navarro (nubikini)
06.10.2021

Wakacje 2021 mamy już za sobą. W związku z tym Polska Izba Turystyki opublikowała raport dotyczący zagranicznych miejsc, które w minione lato najczęściej wybieraliśmy na urlop (wzięto pod uwagę wyjazdy organizowane przez biura podróży). Co wynika z tego dokumentu? Jeśli chodzi o same destynacje, nie będzie żadnego zaskoczenia…

Przeczytaj też: RANKING: Oto najbardziej rozczarowujące miasta świata

Wakacje 2021 – gdzie za granicą najczęściej odpoczywali Polacy?

Gdzie przede wszystkim odpoczywali Polacy? Jeśli mowa o zagranicznych podróżach, najczęściej wybieraliśmy Turcję, Grecję, Bułgarię i Egipt, czyli jedne z najtańszych propozycji w ofertach biur podróży. I choć tutaj nie ma żadnego zaskoczenia, pojawia się ono, gdy czytamy, że ponad 75 procent turystów stawiało na hotele o wyższym standardzie (+4 gwiazdki).

Co ciekawe, tegoroczne wakacje rezerwowaliśmy masowo już od maja. Oczywiście duży wpływ na tę sytuację miało luzowanie obostrzeń w Europie, a także powszechność szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Co jeszcze wynika z dokumentu? Raport wskazuje, że poza hotelami o wyższym standardzie, chętnie stawialiśmy na rozwiązania all inclusive. Okazuje się również, że zainteresowanie wycieczkami w 2021 roku było niemal takie, jak przed pandemią.

Polecane wideo

Miłosny HOROSKOP na październik
Miłosny HOROSKOP na październik - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.10.2021 12:24
Poleciałam do Turcji w tym roku, wystarczyło tylko test na srovid, reszta bez problemu, maseczki tylko na lotnisku i dolmuszu tamtejszym busiku. Pięknie, ciepło, dobre jedzonko, kilka wycieczek fakultatywnych, plaża. Zobaczymy jak za rok gdzie pojechać by wystarczył test a nie szczypawka.
odpowiedz
Daga (Ocena: 5) 06.10.2021 10:38
W tym roku dla mnie Turcja była numerem jeden. Od dawna chciałam tam lecieć i przejść się na turecki bazar. Enterem do Antalyi lot długo nie trwał, co mi odpowiadało. Hotel był ogromny, opcja all inclusive też była dobra. 2 kilo po urlopie przytyłam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie