RANKING: Oto najbardziej rozczarowujące miasta świata

Zgadzasz się z tą listą?
RANKING: Oto najbardziej rozczarowujące miasta świata
Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels
04.10.2021

Ile razy zdarzyło ci się, że pojechałaś do miejsca, które mimo wspaniałego PR, w rzeczywistości okazało się przereklamowaną historią? Cóż, jesteśmy przekonane, że pewnie nie jeden raz. Czy można uniknąć takich sytuacji? Pewnie nie, bo w końcu ile ludzi, tyle opinii. Niemniej firma Radical Storage postanowiła zapalić nam czerwone światełka i stworzyła ranking najbardziej rozczarowujących miast świata. Oczywiście nie musisz zgodzić się z ich plebiscytem, ale mamy wrażenie że zdanie 140 000 osób może jednak coś znaczyć…

Przeczytaj też: Cała prawda o pasażerach samolotów. Konto tej stewardesy jest hitem na TikToku

Lista najbardziej rozczarowujących miast świata

Jak już wspomniałyśmy, listę najbardziej rozczarowujących miast świata stworzył Radical Storage. Jej reprezentacji wzięli po lupę opinie 140 000 ludzi i na podstawie ich podróżniczych doświadczeń przygotowali taki właśnie ranking.

Jak wyglądało badanie? Przedstawiciele firmy przeanalizowali komentarze, które internauci pozostawili w Google po odwiedzeniu różnych miejsc na świecie. Pod uwagę brano między innymi takie czynniki jak: noclegi, ofertę gastronomiczną czy atrakcje turystyczne.

Jakie miasto znalazło się na pierwszym miejscu? Paryż! Zaskoczona? Okazuje się, że aż 18% opinii na temat stolicy Francji miało wydźwięk negatywny. Autorzy badania dodali też, że w wielu przypadkach pojawiało się przy opinii hasło „syndrom paryski”. Co to oznacza? Chodzi o to, że wybierając się do miasta miłości, wiele osób widzi je oczami wyobraźni jak miejscowość z książek czy filmów. W rzeczywistości jednak obraz okazuje się zupełnie inny i to właśnie rozczarowuje.

A jakie miasta zajęły kolejne miejsca? Na drugim znalazł się Hongkong, a na trzecim Seul. Pierwszą piątkę zamykają Bangkok oraz Singapur.

Dodajmy również, że Radical Storage sprawdziło też, które miasta zaskoczyły nas, ale pod względem pozytywnym. Co się okazało? Turyści polecają podróże przede wszystkim do Sztokholmu, Kapsztadu, Dubaju, Amsterdamu oraz Kuala Lumpur.

Zaskoczona tymi wynikami?

Polecane wideo

Tak wygląda „najseksowniejszy kapitan świata”. O rejsie z nim marzą miliony kobiet
Tak wygląda „najseksowniejszy kapitan świata”. O rejsie z nim marzą miliony kobiet - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 04.10.2021 23:16
Mnie się Paryż podobał. Podobnie jak wiele innych miejsc podróży. Ale takim chyba najbardziej urokliwym miejscem jest Chabówka oraz droga z Zakopanego do Dzianisza. Idziesz pieszo na początku czerwca a tam w rowach i na łąkach rosną łubiny giganty - moje ulubione kwiaty.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 23:14
Jak ktoś oczekuje lukrowanego Paryża z filmów to... co się dziwić ;) Ja podróżuję po to żeby zobaczyć prawdziwe miasto. Z jego przeciętnością i czasem nawet brzydotą. Żeby zobaczyć zabytki czy znane dzielnice, nie trzeba dzisiaj nawet z domu wychodzić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 23:11
Singapur to miasto ktorw absolutnie trzeba zobaczyć, mega. Bangkok też. Paryż mi sie nie podobal, podobnie jak Neapol
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 17:27
Jak widać, Polska jest tak przeciętna, że nikt o niej nie wspomniał. Ani pozytywnie, ani negatywnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 14:46
Każdemu co innego się podoba i to według mnie jest normalne. Byłam w tym roku enterem w Hiszpanii i ten kraj mnie zauroczył i przy okazji otwartość ludzi, którzy tam mieszkają. Oni się niczym nie przejmują, bawią się i czerpią z życia co najlepsze. :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie